Odos liga Rožė


Hemoragine roze. Hemoraginė roze. Infekcine liga roze 2015. Kaip gydyti odos liga roze. Rožė recidyvuojanti.

Įvadas. Istoriniai faktai. Ligos sukėlėjas. Ligos simptomai. Ligos eiga. Rožės klinikinė klasifikacija. Ligos komplikacijos. Rožės diagnozė ir gydymas. Gydymas. Profilaktika. Išvados. Naudota literatūra.

Tikslas: Išsiaiškinti kodėl žmonės suserga šia liga ir kaip ją išgydyti.

Ši liga pavadinta rože, nes ja sergant tam tikros odos plotas tampa ryškiai raudonos spalvos. Liga žinoma nuo antikos laikų. Aprašyta Hipokrato ir Galeno. Tačiau etiologija nustatyta tik XIXa. pabaigoje (Fehleisen, 1882).

XVIII - XIX a. ligoninėse, ypač chirurgijos skyriuose, pasitaikydavo rožės protrūkių lemdavusių didelį mirštamumą. Šiuo metu registruojamas tik sporadinis sergamumas rože, bet ji tebėra gana svarbi infekcinė liga.

Hipokratas / K. Galenas /

Dažniausias perdavimo kelias - kontaktinis, bet gali būti ir oro lašelinis. Nustayti infekcijos šaltinį dažniausiai neįmanoma. Ne visi rože persirgę žmonės įgyja imunitetą. Kai kurių šeimų nariai yra linkę sirgti rože.

Manoma, kad rože serga žmonės, kuriems yra imuninės sistemos defektas, dėl to antikūnų negali pasigaminti nuo visų streptokokų toksinų frakcijų. Šią teoriją patvirtina šeimyninis polinkis sirgti rože.

Pagal uždegimo pobūdį skiriamos 4 rožės formos: eriteminė, eriteminė - pūslelinė, eriteminė - hemoraginė, pūslinė - hemoraginė.

Eriteminei-pūslinei formai būdinga tokia pati pradžia kaip ir eriteminei. Tik 1 - 3 ligos dieną paraudimo paviršiuje susiformuoja įvairaus dydžio pūslių, prisipildžiusių serozinio skysčio, kurios vėliau gali rezorbuotis, o toje vietoje susidaro platūs gelsvi šašai, po kuriais pasirodo švelni nauja oda.

Eriteminei-hemoraginei formai būdingas toks pat vaizdas ir simptomai kaip ir eriteminei, tik ligonio būklė būna sunkesnė ir pažeistos odos vietoje atsiranda įvairaus dydžio kraujosruvų.

Pūslinei-hemoraginei formai būdingos pūslės pripildytos ne serozinio skysčio, bet tamsaus eksudato ir yra hemoragijų. Ši ligos forma trunka ilgiausiai - iki 2 - 3 savaičių - ir dažnai gali komplikuotis.

Sergant visomis rožės formomis, padidėja regioniniai limfmazgiai, jie būna skausmingi. Kartais tarp pažeistos odos ir limfinių mazgų matyti raudonos spalvos juostos, kurios būna standokos ir skausmingos.

Rožė gali būti pirminė, recidyvuojanti ir kartotinė. Liga laikoma recidyvuojančia, jei rožė pasikartoja toje pačioje vietoje nepraėjus dviems metams nuo pirmojo ligos epizodo. Jeigu rožė pasikartoja po dviejų metų ar ankščiau, bet kitoje vietoje, liga laikoma kartotine.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 100 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1771 žodžiai)
  • Aiste
  • Odos liga Rožė
    10 - 5 balsai (-ų)
Odos liga Rožė. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-liga-roze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:05
×