Odos ligos


Veido kaitimas. Veido odos kaitimas. Fotosenejimas. Referatai apie oda. Odos ligos konspektai. Odos ligos skaidres. Skaidrės odos ligos. Teleangioektazijos. Infekcinės odos ligos referatai. Chloazmos.

Niežėjimas – tai odos pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežėjimo fiziologija dar nepakankamai ištirta. Manoma, kad skausmo receptorių galūnių dirginimas įvairiais dirgikliais perduodamas į galvos smegenų žievės centrus ir jaučiamas niežėjimas. Chloazma – tai pakankamai didelės veido hiperpigmentinės dėmės, būdingos tik moterims ir susijusios su moters lytiniais hormonais. Dažnai tai būna susiję su menstruacinio ciklo pakitimais, nėštumu ar kontraceptikų vartojimu. Mokslininkų manymu melanocitai šiuo atveju taip reaguoja į padidintą melanino sintezę. Fotosenėjimas – reiškia priešlaikinį odos senėjimą, kurį sukelia kenksmingas ultravioletinių spindulių poveikis. Jį reikėtų skirti nuo natūralaus odos senėjimo laikui bėgant. Su amžiumi susiję organizmo ir odos pokyčiai iš esmės nulemti genų, taip pat tam įtakos turi ir išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, ultravioletiniai ir kitokie spinduliai, užteršta aplinka, alergenai, toksinės medžiagos ir kt. Tai lėtinė uždegiminė veido centrinės dalies ( smakro, nosies bei skruostų srities) liga, kuriai būdinga veido kaitimas, paraudimas, kraujagyslių išsiplėtimas – teleangioektazijos, papulės, pustulės, edema, o sunkiais atvejais ir jungiamojo audinio bei riebalinių liaukų išvešėjimas. Tai bjaurojanti liga, tačiau nepavojinga, išskyrus akių rosacea.

Strazdanų priežastis – per daug melanocitų. Senatvės demės Manoma, kad skausmo receptorių galūnių dirginimas įvairiais dirodos ligos gali sukelti vietinį ir bendrą niežėjimą. Pagrindinės odos ligos, kuriomis sergant niežti – parazitinės odos ligos (niežai, utėlėtumas), atopinis ir kontaktinis dermatitai, dilgėlinė, išangė. Cheminės medžiagos – plovikliai, skalbikliai ir kvidaus organų ligos, sukeliančios niežėjimą gali būti: infekcinės (vėjaraupiai, žarnyno parazitai), endokrininės (cukrinis diabetas, skydliaukės ligos), kepenų, inkstų, kraujo ligos.

Ligos simptomai: niežėjimas; sutrikęs miegas; limfmazgių padidėjimas; odos nukasymai; nutrinti nagai; plaukų retėjimas; odos sustorėjimas.

Ligos eiga. Odoje ir gleivinėse dažniausiai nebūna jokių bėrimo elementų. Ligoniai skundžiasi niežėjimu, randama tik odos nukasymų, kartais dėl ilgalaikio kasymosi oda tose vietose sustorėja. Pasitaiko įvairių riboto niežėjimo klinikinių formų. Išangės niežėjimas būna dėl nepakankamos švaros, dirginimo laikraštiniu popieriumi, sintetinių drabužių, spalinių. Lytinių organų niežėjimą sukelia sintetiniai audiniai, patogeniniai grybtyrimai. Visada esant niežuliui ligonį reikia kruopščiai tirti. Ligonis apklausiamas (išsiaiškinamas niežėjimo pobūdis, ligonio aplinka, darbo pobūdis, vartoti medikamentai), kliniškai ištiriamas (apčiuopiami ir apžiūrimi limfmazgiai, oda), atliekamas kraujo , šlapimo, kepenų fermentų, kraujo biocheminiai tyrimai. Tyrimų planas kiekvienam ligoniui parenkamas individualiai.

Kosmetikės patarimai. Kosmetikė savo kompetencijų ribantrinės – kai melanino perteklius atsiranda buvusių uždegiminių odos bėrimų gali būti nuo lęšio iki grūdo didumo;dažniausiai šios pigmentinės dėmės atsiranda ant nosies, skruostų ir kaktos odos. Paveldimos astrazdanos dažniausiai būna įgimtos, bet gali atsirasti ir kūdikystėje ir nepaliaujami daugėti. To priežastis – normalaus odos pigmento melanino hipersekrecija. Veikiant uv, strazdanos parausvėja ir pirmas kosmetikės patarimas klientei – saugoti odą nuo saulės spindulių. Jau ankstyvą pavasarį kelis kartus per dieną reikia pasitepti kremu nuo saulės apsaugos, o vasarą – kremu su saulės blokatoriumu.

Galima patarti vartoti blukinančius kremus su askorbinchloazma – tai pakankamai didelės veido hiperpigmentinės dėmės, būdingos tik moterims ir susijusios su moters lytiniais hormonais.

Esant hormoninei hiperpigmentacijai, nežiūrint į tai, kad ji gali būti pakankamai chloazmos praeina savaime, kai pašalinama ją sukėlusi priežastis.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (6003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Odos ligos
    10 - 1 balsai (-ų)
Odos ligos. (2011 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-ligos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:07
×