Odos piktybiniai navikai skaidrės


Amelanotine melanoma. Pavirsine melanoma. Plokscialastelinis vezys. Plokščialąstelinis odos vėžys. Bazalioma pavirsine.

Piktybiniai odos navikai. Įvadas. Odos navikų vizualinė diagnostika. Bazaliomos klinikinės diagnostikos pagrindai. Plokščialąstelinio odos vėžio klinikinės diagnostikos pagrindai. Bazalioma. Pradinė bazalioma Kietoji bazalioma. Opėjanti bazalioma. Dauginė pamatinių ląstelių karcinoma. Melanoma. Paviršinė melanoma. Piktybinė lentiginozė –melanoma. Mazginė melanoma. Amelanotinė melanoma. Melanomos diagnostikos kriterijai ir prognozė. Juodoji akantozė. Plokščialąstelinis vėžys. Odos navikų gydymo metodai. Komplikacijos. Patarimai ir profilaktika. Išvados. Literatūra.

MORPHEA BAZALIOMA Kliniškai primena „dramblio kaulo“ spalvos neaiškiais kraštais dėmę. Palpuojant odos neįmanoma suimti į raukšlę. Būdingas lateralinis plitimas.  .

MAZGINIS, IŠOPĖJĘS NAVIKAS Būdingas vėlesnėms ligos stadijoms. Kietas, riboto paslankumo, skausmingas mazgas.

Visų rušių melanoma greitai išplinta į limfmazgius, tarp pirmo auglio ir limfmazgioatsiranda įvairaus dydži, nevienodos spalvos mazgelių. Limfmazgiai ne tik padidėja, bet ir išopėja. Vėliau metastazės išplinta į plaučius, kepenis, širdį, smegenis, kaulus. Mitštama per 1-4 metus. Prognozė priklauso nuo ligos stadijos, įsiskverbimo lygio, yra ar nėra metastazijų, infiltracijos, mitozinio aktyvumo ir išopėjimo. Diagnozuojama iš klinikos ir histologinio tyrimo duomenų. Profilaktika. Chirurgiškai ar lazeriu šalinti piktybinę lentiginozę, displazinius, didelius pigmentinius apgamus, ypač kai jie traumuojami.Reikia vengti ultravioletinių spindulių, ypač ankstyvoje vaikystėje.

Pastebėjus odoje anksčiau minėtų pakitimų, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris apžiūrėjęs nuspręs, ar verta pacientą pasiųsti  konsultuotis pas specialistą. Odos ligų specialistas vadinamas dermatologu. Pacientas gali būti pasiųstas ir pas onkologą, chirurgą arba plastinės chirurgijos specialistą. Specialistas apžiūri odos pakitimus, spręsdamas, ar tai galėtų būti odos navikas. Ypač vertingos informacijos suteikia odos darinių apžiūra dermatoskopu, prietaisu, kuris smarkiai padidina apžiūrimo objekto vaizdą.Tačiau ar tai gerybinis darinys, ar kurios nors rūšies odos vėžys, galutinai nustatoma naviko ląsteles ištyrus mikroskopu. Tam reikia paimti naviko ląstelių nuograndų ir atlikti jų citologinį tyrimą mikroskopu. Tai greita, neskausminga ir paprasta procedūra. Jos metu gydytojas specialia mentele keliais brūkštelėjimais pagrando odos naviką, gautą medžiagą paskleidžia ant stikliuko ir nusiunčia į laboratoriją ištirti.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 465 KB
  • 2016 m.
  • 35 puslapiai (1945 žodžiai)
  • Inga
  • Odos piktybiniai navikai skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Odos piktybiniai navikai skaidrės. (2014 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-piktybiniai-navikai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:38
×