Odos sandara ir funkcija


Odos sandara ir funkcijos. Odos funkcijos. Žmogaus odos sandara. Žmogaus odos sandara ir funkcijos. Skaidres apie oda. Gyvunu odos funkcijos. Oda skaidres. Lasteles dalys skaidres. Odos sandara ir jos funkcijos. Gyvuno odos sandara.

Oda. Odos sandara. Epidermis. Tikroji oda. Odos funkcijos. Oda–žmogaus ir gyvūnų kūno paviršiaus dangalas, kuris su specializuotais dariniais – plaukais, nagais ir odos liaukomis- sudaro bendrąją kūno dangą. Epidermis sudarytas iš ragėjančių daugiasluoksnio plokščiojo epitelio ląstelių. Paviršinis jo sluoksnis nuolat pleiskanoja ir atauga.

Apsauginė. Apsaugo nuo : mikrobų, kenksmingų medžiagų (rūgšti terpė), veikia kaip buferis neutralizuojant kenksmingų cheminių medžiagų poveikį; Imunologinė. dalyvauja padidėjusio jautrumo ir imuniteto reakcijose ; Termoreguliacinė. palaiko pastovią kūno temperatūrą. ; Jutimo funkcija atliekama per nervines galūnėles ir kūnelius. Oda jaučia: Šilumą, šaltį, spaudimą, lietimą, skausmą.

  • MS PowerPoint 87 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (275 žodžiai)
  • Aleksandras
  • Odos sandara ir funkcija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Odos sandara ir funkcija. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-sandara-ir-funkcija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:45
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo