Odos sužaloimai ir pirmoji pagalba


Odos nušalimo laipsniai. Žaizdos ir kraujavimas. Kraujavimas skirstomas. Elektros trauma. Žaizdų Iinfekcija. Naudota informacija.

Odos nudegimas Odos nudegimų laipsniai gali būti 3 Nudegimo laipsnis priklauso nuo... Odos nušalimai Odos nušalimo laipsniai gali būti 4 Odos nušalimo priežastys. Žaizdos ir kraujavimas Kraujavimas skirstomas Elektros trauma Žaizdų Iinfekcija PIRMOJI PAGALBA SUSIŽEIDUS Naudota informacija.

1) Pasireiškia odos paraudimu ir patinimų. Gali būti atskirų nedidelių pūslelių.

Odos dalies nudegimas: A laipsnio nudegimas tai paviršinės dalies odos storio nudegimas. .

 3) Oda, kaulai, raumenys suanglėja. Tokius pakitimus sukelia labai didelė temperatūra, gaisrais, užtiškus skysto metalo. Šis nudegimas yra pats sunkiausias.

Jaučiamas stiprus skausmas. 2.Gali atsirasti žaizdų, į organizmą patekti infekcija. 3.Dėl nušalimo žmogus gali tapti neįgalus. .

Visos atsitiktinės, nelaimingų atsitikimų metu padarytos žaizdos, yra užkrėstos bakterijomis kontaminuotos. Su žalojančiu daiktu, nuo žaizdos aplinkos, su drabužių gabalėliais ir kitais svetimkūniais į žaizdą patenka daugybė įvairiausių bakterijų. Dažniausiai patenka žaizdos pūliavimą sukeliančios bakterijos, kurios yra pūliavimo ir pūlinio uždegimo priežastis. Tai pirminis žaizdų užkrėtimas, pirminė infekcija. Nesilaikant švaros ir aseptikos taisyklių žaizdas perrišinėjant ir operuojant. PIRMOJI PAGALBA SUSIŽEIDUS Pirmiausiai būtina sustabdyti kraujavimą. Po to reikia apsaugoti žaizdą nuo užteršimo ir infekavimosi.Tinkamai sutvarkyta žaizda sugyja 3 kartus greičiau, neprisideda komplikacijų. Žaizdą reikia tvarstyti švariomis rankomis. Jos kruopščiai nuplaunamos šiltu vandeniu su muilu, pirštais įtrinami spiritu ar odekolonu.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 36 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (674 žodžiai)
  • Jonas
  • Odos sužaloimai ir pirmoji pagalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Odos sužaloimai ir pirmoji pagalba. (2014 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-suzaloimai-ir-pirmoji-pagalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:13
×