Odos tipologija, sausa – sukietėjusi pėdų oda


Įvadas. Kodėl pėdos pasidaro sausos? Sausumą sukeliantys veiksniai. Sausų pėdų priežiūra. Profilaktika/Rekomendacijos. Sukietėjusi pėdų oda. Veiksniai sukeliantys sukietėjimus. Kaip išvengti odos kietėjimo. Rekomendacijos. Pėdų puoselėjimas naminėmis priemonėmis. Išvados. Šaltiniai. Paveikslėlių nuorodos.


Sausa bei sukietėjusi pėdų oda kartais yra net nepastebima tačiau gali sukelti nemažai nepatogumų šios bėdos nesprendžiant. Dažniausiai ši patologija atsiranda su amžiumi, tačiau šiomis dienomis dėl daugelio veiksnių, tokių kaip: stresas, gyvenimo būdas, mados tendencijų vaikymasis, žalingi įpročiai vis dažniau pasireiškia ir jauname amžiuje.

Tikslas: aprašyti sausos – sukietėjusios pėdų odos patologiją. Uždaviniai: Aprašyti sausos, sukietėjusios odos simptomus Išskirti veiksnius, turinčius įtakos pėdų sausumo atsiradimui Išskirti rekomendacijas.

Pėdų oda yra itin linkusi sausėti, kadangi neturi riebalų liaukų ir drėgmės balansą gali palaikyti tik prakaito liaukų pagalba. Kartais pėdų odos sausumo nepastebime, tačiau apie jį byloja kiti požymiai: odos niežėjimas, raudonumas, šerpetojimas, skilinėjimas ar bėrimas.

Kulnų sausėjimo problema didėja su amžiumi, nes tuomet oda yra linkusi natūraliai sausėti. Tačiau jei kulnai iš tiesų stipriai suskeldėję, net pabalę, tai signalizuoja ne tik apie organizmo drėgmės trūkumą, bet ir apie vitaminų, mineralų stoką. .

Organizmo medžiagų apykaitos sutrikimai, įvairios ligos (diabetas, skydliaukės sutrikimai egzema). Nesubalansuota mityba, viršsvoris. Žalingi įpročiai tokie kaip alkoholio vartojimas ar rūkymas. Metų laiko pasikeitimas, gyvenamosios, darbo patalpos ar klimato juostos pasikeitimas. Vaikščiojimas basomis po smėlį, žolę, sportas.

Genetiškai paveldėtos organizmo ypatybės. Padidėjęs pėdų prakaitavimas (hiperhidrozė).

  • MS PowerPoint 2243 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (781 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dominykas
  • Odos tipologija, sausa – sukietėjusi pėdų oda
    10 - 3 balsai (-ų)
Odos tipologija, sausa – sukietėjusi pėdų oda. (2020 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-tipologija-sausa-sukietejusi-pedu-oda.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 16:52
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo