OERC Purchase Atvirosios pragraminės įrangos kursinis


Įvadas. Kilmė. Darbo tikslas. Prielaidos. Išorinės priklausomybės. Pagrindimas. Išteklių poreikis. Sistemos modulis. Sistemos modulio pasirinkimas. Pirkimų valdymas. Instrukcija. Modulio funkcijos. Modulio funkcija „Sukurti pardavėją“. Modulio funkcija „Sukurti produktą“. Modulio funkcija „Sukurti citatą“. Modulio funkcija „Užsakyti pirkimus“. Modulio funkcija „Kontroliuoti užsakytus produktus“. Modulio funkcija „Kontroliuoti tiekėjų sąskaitas“. Modulio funkcija „Peržiūrėti ataskaitas“. Modulio funkcija „Pakeisti nustatymus“. Modulio funkcija „Importuoti failus“. Modulio funkcija „Siųsti žinutę“. Išvados. Paveikslėlių sąrašas. Lentelių sąrašas.


Pagrindinė priežastis atlikti, šiam darbui, yra per Atvirosios programinės įrangos paskaitą pateikta savarankiško darbo užduotis. Užduotis buvo pateikta visiem, kursą studijuojantiems, studentams. Dar viena priežastis atlikti darbui yra žinių pakartojimas ir naujos informacijos įgyjimas.

DARBO TIKSLAS

Vienas pagrindinių darbo tikslų yra naujų žinių įgyjimas ir įtvirtinimas žinių įgautų per Atvirosios programinės įrankos dalyko paskaitas. Darbo metu, reikia pasirinkti nagrinėjamą sistemos modelį ir atlikti datalią, pasirinkto modulio, vartotojo instrukciją. Pastarajai užduočiai atlikti, reikia: Aprašyti ir nubraižyti UML Panaudos atvėjų diagramą, kiekvienai funkcijai pateikti scenarijus (UML Veiklos diagramas).

Darbo atlikimas buvo pasidalintas į tris lygias dalis. Darbas buvo atliktas pasitelkus žiniomis įgytomis per Atvirosios pragraminės įrangos ir Informacinių sistemų paskaitas. Nauja informacija buvo surasta ir apdorota pasinaudojus interneto pagalbą.

Išorinių priklausomybių šiame darbe daug nebuvo. Pagrindinės iš jų yra dėstytojas, tai yra informacija suteiki praktinių paskaitų metu. Tai pat darbą atlikti padėjo diskucijos su kursiokais ir aišku, dabartyja didžiausias ir greičiausias būdas rasti naudingą informaciją sėkmingam projekto, darbo atlikimui, internetas.

Darbo atlikimo metu buvo pasikartota: Panaudos atvėjų diagramos braižymas, scenarijų rašymas ir veiklos diagramų braižymas. Buvo įgytos naujos žinios apie Verslo valdymos sistemas ir programinės įrangos OERP (ODOO) pirkimų valdymo daly (OERP yra daug skirtingų verslui skirtų programų turinti programinė įranga).

Panaudos atvejų diagrama buvo braižoma pasitelkus ArgoUML programinę įrangą, o veiklos diagramos buvo braižomos su Visual Paradigm for UML programa. Scenarijai ir visa savarankiško darbo patektis buvo atliktas naudojant teksto redagtoriaus programą Microsoft Office.

Pasirinktas sistemos modelis yra pirkimų valdymas. Programinė įranga kuri bus analizuojama yra OpenERP (tiksliau jos viena dalis - Purchase), kuri pateikia daug skirtingų programų verslo valdymui. OpenERP yra atvirojo kodo programinė įranga plėtojama pagal LGPL licenziją, yra netgi lietuvinta programinės įrangos versija. Programinė įranga buvo parašyta Python, Javascript programavimo kalbomis ir XML duomenų aprašomąją kalba. Svarbu dar pabrėžti, kad programa yra plėtojama visose pagrindinėse operacinėse sistemose: Linux, Windows, Max OS ir Unix.

Pirkimų (produktų) užsakymas, jų sudarymas, citatų sudarymas;

Ataskaitų peržiūra, matyti užsakytų prekių ataskaitas;

Tiekėjų sąskaitų ir užsakytų produktų kontrolė;

Kad susipažinti su nagrinėjamos sistemos pateikiamomis funkcijomis yra braižoma UML panaudos atvejų diagrama. Šiuo atvėju diagrama nėra gausi (nagrinėjama tik viena programa iš plataus jų sąrašo), tačiau jos funkcijos yra tapusavyje susiję veiksmai padedantys valdyti organizacijos pirkimus. Panaudos atvejų diagrama, be funkcijų, parodo ir sistemos aktorius – darbuotojus kurie dirba su sistema. Šiuo atvėju vienintelis sistemos aktorius yra sistemos administratorius. Žemiau yra pateikta mūsų nagrinėjamos sistemos panaudos atvejų diagrama.

Toliau bus nagrinėjama kiekviena funkcija atskirai. Tai bus atliekama rašant scenarijus ir braižant UML veiklos diagramas. Abu nagrinėjimo būdai turi būti susija, parodyti funkcijos atlikimo žigsnius su galimais rezultatais.

Ši funkcija leidžia naudotojui pridėti tiekėją prie tiekėjų sąrašo. Taip jis yra išsaugojamas sistemoje, prireikus jo paslaugų (tarkim pildant užsakymą) tu gali jį tiesiog pasirinkti ir visa informacija apie pardavėją atsiras laukuose (tiekėjo pavadinimas, adresas, telefono numeris, teikiamos paslaugoas ir kita svarbi informacija). Galima ir valdyti pardavėjų sąrašą, ištrinant, ruošiuojant, pridėdedant ir net redaguojant tiekėjus. Ši funkcija yra patogi tuo, kad išvengti informacijos, apie tiekėją, ranka rašymo kiekvieną kartą prireikus jo paslaugų.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2294 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (3143 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • OERC Purchase Atvirosios pragraminės įrangos kursinis
    10 - 5 balsai (-ų)
OERC Purchase Atvirosios pragraminės įrangos kursinis. (2016 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/oerc-purchase-atvirosios-pragramines-irangos-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 11:45
×