Ofšorinių įmonių ir LEZ statusas bei jų veiklos išraiška


Ofšorinių įmonių ir LEZ statusas bei jų veiklos išraiška. Kuo ofšorinės įmonės skiriasi nuo kitų įmonių. Ofšorinių įmonių trūkumai. Apmokestinimas. Ofšorinės jurisdikcijos ir jų privalumai verslui. Europos ofšorinės jurisdikcijos. „Europos Komisija siekia kovoti su agresyviu mokesčių planavimu“. Ofšorų privalumais naudojasi net bankai. Literatūra.

Kai kuriose valstybėse yra tam tikri lengvatinio statuso išlaikymo terminai, pvz., gali būti nustatyta, kad įmonė veiks ne ilgiau nei 30 metų.

Nepaisant to, kad ofšorinė struktūra yra efektyvus mokesčių planavimo mechanizmas, ofšorinės įmonės turi ir trūkumų. Dažniausiai jos nėra įtraukiamos į tarpvalstybinius susitarimus dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo. Mokesčių tarnybos skiria daug dėmesio ir itin kruopščiai tikrina visus kontraktus, sudarytus su lengvatinio apmokestinimo zonose įkurtomis įmonėmis.

Suprantama, kad yra būdų ofšorinės įmonės įvaizdžiui pagerinti. Ji gali būti įregistruojama tradicinėje ofšorinėje jurisdikcijoje (pvz., Gibraltare ar Džersyje), o biuras įsteigiamas Londone, čia atidaroma ir banko sąskaita. Išoriškai įmonė atrodo esanti Didžiosios Britanijos, tačiau realiai ji būna registruota tradicinėje ofšorinėje jurisdikcijoje.

Tradiciškai kiekviena įmonė, pradėjusi vykdyti veiklą, privalo mokėti mokesčius. Mokesčių dydis daugumoje valstybių priklauso nuo firmos pelno dydžio. Kai kuriais atvejais pelno mokesčio tarifai gali būti siejami su įmonės pelnu, tenkančiu vienai akcijai, arba su įmonės veiklos sritimi, tačiau egzistuoja ir nuo įmonių pelningumo nepriklausantys mokesčiai. Pvz., Lietuvoje tokie yra privalomasis socialinio draudimo, fizinių asmenų pajamų mokesčiai.

Kai kuriose valstybėje egzistuoja ne nuo pelno, o nuo įmonės pajamų priklausantys mokesčiai. Lietuvoje, pvz., nuo to priklauso atsiskaitymai į kelių fondą bei loterijas rengiančių įmonių mokami mokesčiai.

Kadangi mokesčių skaičiavimo sistemos pasaulyje iš esmės skiriasi, yra tam tikri baziniai rodikliai, kurie parodo, kiek vidutiniškai potencialaus pelno yra prarandama dėl apmokestinimo (žr. 1 lent.). Tokie tarifai yra skelbiami įvairiose informavimo priemonėse ir skaičiai jose labai skiriasi.

Ofšorinėms įmonėms paprastai taikoma kitokia apmokestinimo tvarka. Jos arba moka nedidelius pelno mokesčius, kurių tarifas paprastai nesiekia 5 procentų, arba tik fiksuotą metinę rinkliavą už lengvatinio statuso išlaikymą. Rinkliava reiškia, kad įsigijus ofšorinę įmonę kiekvienais metais turi būti sumokama tam tikra pinigų suma registravimo jurisdikcijos atitinkamai institucijai už įmonės palikimą registruose, nors ji ir nevykdė jokios veiklos. Tokių rinkliavų nesumokėjimas gali tapti įmonės lengvatinio statuso praradimo ar jos likvidavimo priežastimi.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1858 žodžiai)
  • Kristina
  • Ofšorinių įmonių ir LEZ statusas bei jų veiklos išraiška
    10 - 2 balsai (-ų)
Ofšorinių įmonių ir LEZ statusas bei jų veiklos išraiška. (2013 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ofsoriniu-imoniu-ir-lez-statusas-bei-ju-veiklos-israiska.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:54
×