Oksidai atmosferoje


Anglies oksidai. Fotogeninis smogas. Oksidai gamtoje. Anglis ir jos oksidai. Anglies oksidas. Oksidai referatas. Chemijos referatai. Oksidas referatai. Skaidres apie anglies oksidus. Žemės atmosferos oksidai.

Anglies oksidai. Žemės plutoje anglies palydinti nedaug, bet ji yra svarbi gyvajai gamtai. Anglis ir jos junginiai yra gyvosios gamtos pagrindas. Ji jungiasi su dauguma cheminių elementų, sudarydama įvairius cheminius junginius. Kai kurie anglies junginiai gana greitai suyra. Šiltnamio efektas. Fotogeninis smogas.

Anglies oksidai.

Aktyvioje biosferos apykaitoje dalyvauja tik kelios dešimtosios dalys procento visų žemėje esančių anglies išteklių. Biosferoje svarbiausias iš visų anglies junginių yra anglies (iv) oksidas. Jį išskiria kvėpuodami gyvieji organizmai, jo susidaro dūlant uolienoms, irstant organinėms liekanoms. Daug anglies (iv) oksido išmeta mineralinės versmės ir vulkanai. Ūkinė žmogaus veikla kasmet sukuria 15 – 20 ? 109 t anglies (iv) oksido, – 10 % to kiekio, kuris susidaro gamtoje natūraliai. Dėl žmogaus intensyvios veiklos co2 atmosferoje gausėja ir manoma, kad jo kiekis gali pasidaryti didesnis negu 10 %. Anglies (iv) oksido gausėja ir dėl rūgščių kritulių. Metano ch4 kiekis ore taip pat didėja.

Šiltnamio efektas. Šiltnamio efektas – procesas, kurio dėka atmosferos sugeriamas infraraudonasis spinduliavimas šildo planetą. 1824 m. Efektą atrado prancūzų matematikas ir fizikas joseph fourier, vėliau 1896 m. Buvo smulkiau ištirtas švedų chemiko svante arrhenius. Pavadinimas kilęs nuo sąlyginės analogijos su šilumos sulaikymu šiltnamiuose. Žemė gauna energiją iš saulės spindulių formoje. Energija, kuri nesugeriama žemės atmosferos ir paviršiaus, grįžta į kosmosą. Tai vyksta dviem būdais - atsispindint saulės spinduliams ir žemės paviršiui išspindint infraraudonąją spinduliuotę.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (620 žodžiai)
  • Oksidai atmosferoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Oksidai atmosferoje. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/oksidai-atmosferoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:12
×