Oksidai skaidrės (2)


Oksidai. Vytas Korsakas, Urtė Šėgždaitė 1c. Oksidai – tai medžiagos, sudarytos iš dviejų elementų. Rūgštiniai ir baziniai oksidai. Pagal chemines savybes oksidai skirstomi į rūgštinius ir bazinius oksidus. Rūgštiniai oksidai. Oksidai, reaguojantys su bazinės prigimties medžagomis, vadinami rūgštiniais oksidais. Pvz SO3, SO. Rūgštinių oksidų cheminės savybės. Reaguoja su vandeniu. Oksidai, reaguojantys su rūgštimis, vadinami baziniais oksidais. Pvz Na2O, CaO. Bazinių oksidų cheminės savybės. Reaguoja su rūgštimis, susidaro druską ir vanduo. Gavimas. Oksidai yra gaunami metalams reaguojant su deguonimi S(k. Oksidai mūsų gyvenime. Oksidai labai plačiai panaudojami tiek buityje. Kalcio oksidai naudojami cheminėse laboratorijose (negesintos kalkės). Gyvsidabrio oksidai yra panaudojami medicinoje. Išvada. Mūsų kasdienybė niekaip neapsieitų be oksidų panaudojimo. AČIŪ!


Reaguoja su vandeniu. CO (d.) + H O(s.) → H CO (aq) Reaguoja su baziniais oksidais. CO (d.) + Na O(k.) → Na CO (aq) Reaguoja su tirpiais hidroksidais CO (d.) + 2LiOH(aq) → Li CO (aq) + H O(s.).

Reaguoja su rūgštimis, susidaro druską ir vanduo. BaO(k.) + H SO (aq) → BaSO (k.) + H O(s.) I A ir II A grupių metalų oksidai (išskyrus BaO) reaguoja su vandeniu, susidaro šarmas. BaO(k.) + H O(s.) → Ba(OH) (aq) Baziniai oksidai reaguoja su rūgštiniais oksidais, susidaro druska. BaO(k.) + CO (d.) → BaCO (k.).

Oksidai yra gaunami metalams reaguojant su deguonimi: S(k.) + O (d.) → SO (d.) Skylant rūgštimis: H CO (aq) → CO (d.

  • MS PowerPoint 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (366 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vytas
  • Oksidai skaidrės (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Oksidai skaidrės (2). (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/oksidai-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:18
×