Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF)


Pagrindinis OLAF tikslas. OLAF turi šiuos įgaliojimus. Pagrindiniai OLAF uždaviniai. OLAF struktūrą sudaro. Tyrimų ir operacijų direktoratas. Žvalgybos direktoratas. Kovos su sukčiavimu politikos ir įstatymų direktoratas. OLAF ryšiai su Lietuva. OLAF kovos su sukčiavimu komunikatorių tinklas (OAFCN). OAFCN siekiai. OLAF santykiai su žiniasklaida. OLAF ryšys su audito rūmais. Kas dirba OLAF? Kaip galiu pranešti apie įtariamą sukčiavimą ar korupciją? Operacija „diabolo“. Kova su euro monetų padirbinėjimu.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba. OLAF (Office Europeen de Lutte Antifraude) buvo įkurta 1999 m. balandžio 28 d. Europos Komisijos sprendimu. Ji pakeitė 1988 m. įsteigtą Komisijos Generalinio sekretoriato Sukčiavimo prevencijos koordinavimo padalinį (UCLAF).

OLAF yra Europos Komisijos padalinys, atskaitingas nepriklausomai Kontrolės tarnybai. Kontrolės Tarnyba skiriama penkeriems metams.

OLAF veiklą kontroliuoja priežiūros komitetas, kurį sudaro penki nepriklausomi ekspertai ne iš Europos institucijų, paskirti bendru Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos susitarimu. Šie ekspertai paprastai yra aukšto rango teisininkai, turintys didelę tyrimų ir kaltinimų pateikimo patirtį.

Nuo 2000 m. kovo 1 d. OLAF vadovavo generalinis direktorius Franz-Hermann Brüner. Dabar OLAF laikinajasis direktorius Nicholas Ilett. Europos kovos su sukčiavimu tarnybos būstinė yra Briuselyje (Belgijoje).

Atlikti išorinius administracinius tyrimus valstybėse narėse ir kitose šalyse, su kuriomis Bendrija yra sudariusi bendradarbiavimo sutartis dėl kovos su sukčiavimu, korupcija ir kita nelegalia veikla, turinčia tiesioginį poveikį Bendrijos finansiniams interesams; atlikti vidaus administracinius tyrimus Europos institucijose; padėti stiprinti bendradarbiavimą su valstybėmis narėmis sukčiavimo prevencijos srityje;.

Plėtoti kovos su sukčiavimais strategijas (įskaitant teisės aktų ir kitų norminių dokumentų rengimą); palaikyti tiesioginius kontaktus su policijos ir teismų įstaigomis; atstovauti Komisijai sukčiavimo prevencijos srityje.

Bendradarbiauja su nacionalinėmis valdžios institucijomis, siekdamas apsaugoti Bendrijos finansinius interesus. Atlieka nemaža vaidmenį, užtikrinant Europos Sąjungos valstybės tarnautojų sąžiningumą. Atlieka išorės tyrimus ir operacijas, susijusius su ūkio subjektais. Vykdo ir vidaus tyrimus Bendrijos ir Europos Sąjungos institucijose ir tarnybose.

  • MS PowerPoint 463 KB
  • 2010 m.
  • 30 puslapių (1213 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF)
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF). (2010 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/olaf-europos-kovos-su-sukciavimu-tarnyba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 19:29
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo