Olandijos kova dėl nepriklausomybės


Olandijos kova dėl nepriklausomybės. Nyderlandais viduramžiais buvo vadinamos žemės Šiaurės jūros pakrantėje. Nyderlandų nepriklausomybės karas. Kokiomis kalbomis Nyderlandai kalbėjo? Nyderlanduose anksti išsiplėtojo amatai ir manufaktiuros. Kokia XV a. Pab. Nyderlanduose valdė dinastija? Pilypas m. -1598m. Iki septynerių metų Pilypas gyveno su motina ir seserimi. Pilypo II vaikystė. Kas buvo Pilypo II-ojo tėvas? Ispanijos karalius Pilypas II (1556-1598) sustiprino protestantų persekiojimą ir savavališkai uždėjo naujus mokesčius. Kai didikai rašė peticijas,reikalaudami nelaužyti nyderlandų savivaldos. M. Nyderlanduose prasidėjo kalvinių prastuomenės riaušės prieš Katalikų bažnyčią. Kelintais metais prasidėjo kalvinių prastuomenės riaušės prieš Katalikų bažnyčią? Išgąsdinti riaušių Nyderlandų didikai ir bajorai padėjo jas slopinti. Kas Pilypui II buvo Albonas? Kas žlugdė pirklius ir krašto ūkį. Į ispanų žiaurumus virto partizanų veiksmai tiek sausumoje. Kelintais metais buvo sudarytos paliaubos. Tebevykstant karui su. Olandijos ūkio suklestėjimas. Kodėl Olandai buvo praminti jūrų vežėjais,ir kas turėjo didelę reikšmę? Olandijoje tapo intensyvus. Kas buvo išvežiama iš apgyvendintos Olandijos? Šaltiniai.

Nyderlandais viduramžiais buvo vadinamos žemės Šiaurės jūros pakrantėje,Reino, Maso ir Šeldos žemupiuose.Ten gyvavo keliolika grafysčių ir laisvųjų miestų.Jų gyventojai kalbejo flamandų,olandų,prancūzų kalbomis.

Nyderlanduose anksti išsiplėtojo amatai ir manufaktiuros,pirmiausia audimo,laivų statybos.Pramonės ir prekybos centrai buvo Briuselio,Antverpeno,Amsterdamo,Utrechto miestai.Nuo XV a.pab.Nyderlandus valdė Austrijos valdovų Habsburgų dinastija.Kai habsburgams atiteko ir Ispanijos sostas,Nyderlandai tapo priklausomi nuo Madrido,bet kiekviena iš 17 jų provincijų turėjo savo luomų susirinkimus,kurių atstovai sudarydavo visos šalies Generalinius luomus.

Kai didikai rašė peticijas,reikalaudami nelaužyti nyderlandų savivaldos,sušvelninti įstatymus prieš protestantus ar Pilypas II sutiko padaryti jiems nuolaidas?

1566 m. Nyderlanduose prasidėjo kalvinių prastuomenės riaušės prieš Katalikų bažnyčią.Minios užpuldinėjo bažnyčias ,naikino šventųjų paveikslus ir statulas,išvydavo dvasininkus. Buvo nusiaubta daugiau kaip 5 tūkst.bažnyčių ir venuolynų.

Išgąsdinti riaušių Nyderlandų didikai ir bajorai padėjo jas slopinti,bet Pilypas II,norėdanas nubausti maištingą kraštą,pasiuntė savo karvedį kunigaigštį Albą su 30 tūkst.ispanų karių.Alba susidorojo su kaltais ir įtariamaisiais,mirtimi nubaudė 8 tūkst.žmonių.Jų turtas atiteko karaliaus iždui,buvo įvestas nuo kiekvieno prekybos sandorio 10% mokestis,kuris skurdino pirklius ir žlugdė krašto ūkį.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 737 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (609 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Olandijos kova dėl nepriklausomybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Olandijos kova dėl nepriklausomybės. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/olandijos-kova-del-nepriklausomybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:30
×