Olandijos makroekonomika


Įvadas. Makroekonomikos rodikliai. Makroekonomika. Infliacija. Bendras vidaus produktas (bvp). Nedarbas. Olandijos makroekonomikos rodikliai. Ekonomika. Infliacija. Bendras vidaus produktas (bvp). Nedarbas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ekonomika – platus socialinis mokslas, tiriantis individų elgseną esant nuolatiniam gamybos faktorių trūkumui, tiesiogiai darantį įtaką produkcijai, paskirstymui ir vartojimui, ūkinei veiklai, ūkiui. Ekonomika tiria, kaip žmonės, jų grupės (namų ūkiai), organizacijos (įmonės) priima sprendimus siekdami patenkinti savo poreikius. Pagrindinė ekonomikos mokslo prasmė: nagrinėti kaip geriausiai panaudoti ribotus išteklius ir darbo, kapitalo ir žemės mechanizmo vystymas siekiant tenkinti visuomenės poreikius.Pagrindinės ekonomikos mokslo šakos yra mikroekonomika ir makroekonomika.Šiame referate mus domina tik makroekonomika.Pasak ekonomistų, makroekonomika – mokslo šaka nagrinėjanti nedarbo, infliacijos, bendro vidaus produkto(BVP), ekonomikos augimo reiškinius.

Šiame referate nagrinėsiu šiuos Olandijos makroekonomikos rodiklius:

Darbo pabaigoje bus pateikiamos išvados gautos iš atliktos Olandijos pagrindinių ekonomikos rodiklių.Teorijai bei analizei naudoti literatūros šaltiniai bus nurodyti darbo pabaigoje.

Bendras vidaus produktas(BVP) - skaičiuojamas trimis būdais:

EX – prekių ir paslaugų eksportas;

Samdomųjų darbuotojų darbo– tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą;

Nuomos pajamos– tai žemės ar kito nekilnojamojo turto nuosavybės pajamos;

Palūkanos– pajamos, gautos už paskolintus pinigus; tai pinigų skolinimosi kaina;

Kaip tegia tarptautinė darbo organizacija(TDO) pagal atliktą tyrimą, 2012-2013 metais pasaulyje buvo apie 200mln bedarbių,tai sudaro apie 10% darbingų pasaulio žmonių.

Metinė infliacija Nyderlanduose, 2014 metų vasarį, kaip ir sausį, siekė 3 proc.Metais anksčiau infliacija siekė 2,5 proc.

Nyderlandų bendrasis vidaus produktas (BVP) sausio-kovo mėnesiais augo ketvirtą ketvirtį iš eilės, nors ir kiek lėčiau negu anksčiau, rodo išankstiniai centrinio statistikos biuro paskelbti skaičiavimai.BVP pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, paūgėjo 0,4 proc. ir prieaugis buvo kiek mažesnis nei prognozuoti vidutiniškai 0,5 proc. bei mažesnis nei 2014 metų ketvirtąjį ketvirtį užfiksuoti 0,8 procento.Pasak statistikos biuro, teigiamą poveikį BVP augimui pirmąjį ketvirtį darė investicijos, vartojimas ir užsienio prekybos balansas.Palyginti su 2014 metų pirmuoju ketvirčiu, BVP sausio-kovo mėnesiais padidėjo 2,4 procento.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2155 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Olandijos makroekonomika
    10 - 9 balsai (-ų)
Olandijos makroekonomika. (2016 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/olandijos-makroekonomika.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 20:15
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo