Olandijos valstybes valdymas bei politika


Viešojo administravimo skaidrės.

Olandijos valstybės valdymas bei politika. Olandija priskiriama - konstitucinei monarchijai nuo 1815 metų. Vyriausybę skiria monarchas, o ne parlamentas. Olandijos valstybės sostas. Formaliai karalius skiria vyriausybės narius. Parlamento rinkimus laimėjusios koalicijos lyderis ar atstovas įprastai monarcho patvirtinamas šalies premjeru. Taigi, apibendrinant Olandijos (Nyderlandų) valdymą ir politiką.


Olandijos valstybės sostas paveldimas. 2013 m. iš karalienės sosto pasitraukė karalienė Beatričė kuri šaliai vadovavo nuo 1980 metų iki minėtų 2013-ųjų. Sostą ji perleido savo sūnui Viljamui-Aleksandrui.

Taigi, apibendrinant Olandijos (Nyderlandų) valdymą ir politiką, drąsiai galima teigti, jog tai labai gilias ir stiprias tradicijas turinti šalis, kuri dėka savo politikos ir gerų sprendimų yra viena stipriausių senojo žemyno šalių. Labai kruopščiai išlaikiusi konstitucinės monarchijos valdymo sistemą, savo tradicijas, gerais sprendimais stiprindama ekonomiką, sukurdama galimybes ir norą turistam aplankyti juos – Olandija gali didžiuotis savo laimėjimais ir valdžia.

Olandijos valstybes valdymas bei politika. (2016 m. Balandžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/olandijos-valstybes-valdymas-bei-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:20