Oligopolinė rinka. Kainos ir gamybos apimties nustatymas oligopolinėje rinkoje


Oligopolines kainos nustatymas. Oligopolinės rinkos bruožai. Kainų modeliai referatai. Stabilios kainos modelis. Oligopolija ir dominuojancios firmos modelis. Firma sudaro karteli uždaviniai. 2. Oligopoline rinkos analize. Gamybos apimtis, kai rinkos. Oligopoline imone.

Vadybos kursinis darbas. Įvadas. Oligopolinė rinka. Oligopolinės rinkos bruožai. Oligopolinės rinkos elgsenos modeliai. Kartelis. Kartelių trumpaamžiškumas. Dominuojančios firmos modelis. Vyraujančios firmos pusiausvyra trumpuoju laikotarpiu. Ilgalaikė vyraujančiosios firmos rinkos paklausa, pasiūla ir pusiausvyra. Stabilios kainos modelis. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Kartais oligopolinėje rinkoje stambios įmonės sudaro kartelinius susitarimus dėl kainų ir gamybos apimties lygio tam, kad neįsileistų į rinką naujų konkurentų arba maksimizuotų savo pelną. Karteliai yra draudžiami daugelyje pasaulio šalių. Bene žymiausias kartelio pavizdys yra naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) kartelis. Kartelio atveju įmonės elgiasi kaip monopolistai. Karteliui būtina stabili šakos padėtis, kad kartelis pasisektų. Lengviausia išlaikyti kartelio susitarimą kuomet šakioje nedaug firmų ir jų kaštai panašūs.

Jei kartelis absoliučiai kontroliuoja šakos firmas, tai jis gali veikti kaip monopolija. Tarkime, kad šakoje yra dvi firmos ir jos suformuoja kartelį. Sudedame horizontaliai kiekvienos firmos RK kreives ir taip gauname šakos RK kreivę. Kartelio bendruosius RK prilygindami šakos RP kreivei, nustatome pelną maksimizuojančią gamybos apimtį ir produkcijos kainą K. Kai tik ši pelną maksimizuojanti kaina bei gamybos apimtis tampa žinomi, kiekviena firma apskaičiuoja savo gamybos apimtį, prilygindama savo pačios RK anksčiau nustatytam pelną maksimizuojančiam ribinių kaštų lygiui.

  • Vadyba Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • Ingrida
  • 17 puslapių (2212 žodžių)
  • Universitetas
  • Vadybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 964 KB
  • Oligopolinė rinka. Kainos ir gamybos apimties nustatymas oligopolinėje rinkoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Oligopolinė rinka. Kainos ir gamybos apimties nustatymas oligopolinėje rinkoje. (2012 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/oligopoline-rinka-kainos-ir-gamybos-apimties-nustatymas-oligopolineje-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:57