Olimpinės žaidynės pristatymas


Būti šalia olimpinių žiedų lyderystės požymis. Vasaros Olimpinės žaidynės arba Olimpiada – pats laukiamiausias sporto renginys nuo 1896m. Istorija. Šios žaidynės prasidėjo antikinėje Graikijoje. Nėra tiksliai žinoma, kada prasidėjo pirmosios olimpinės žaidynės. Žaidynių simboliai. Olimpiniai žiedai – penki spalvoti vienas kitą perdengiantys žiedai – pagrindinis olimpinių žaidynių simbolis. Valstybinės vėliavos nešimas olimpinėse žaidynėse skiriamas sportininkui. 1992m. Barselonoje ir 1996 m. Atlantoje Lietuvos trispalvę nešė plaukikas Raimundas Mažuolis 2000m. Tituluočiausi olimpiečiai. Michael Phelps – 22 medaliai 18 aukso. Sėkmingiausios olimpinės žaidynės lietuvių atletams buvo 1988 metais Seule iškovota 10 medalių – futbolo. Daugiausiai medalių po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvai yra iškovoję Virgilijus Alekna – 3 medaliai 2 aukso. Būvimas šalia olimpinių žiedų yra lyderystės požymis.

Šios žaidynės prasidėjo antikinėje Graikijoje, o XIX amžiaus gale olimpines žaidynes atgaivino prancūzas Pjeras de Kubertenas (Pierre de Coubertin).

Valstybinės vėliavos nešimas olimpinėse žaidynėse skiriamas sportininkui, kuris savo šalyje išsiskiria dėl pasiekimų sporte. Jis yra pavyzdys ne tik kitiems sportininkams, bet ir visiems žmonėms.

Michael Phelps – 22 medaliai: 18 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos. Larisa Latynina – 18 medalių: 9 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos. Usain Bolt – 6 aukso medaliai.

Būvimas šalia olimpinių žiedų yra lyderystės požymis, nes į Olimpiadas susirenka tik geriausi pasaulio sportininkai, kurie išsiskiria iš kitų tiek savo fiziniais, tiek protiniais sugebėjimais, taip jie tampa atsakingi ne tik už savo pasiekimus, bet ir visos savo šalies garbės gynimą.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 608 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (327 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Olimpinės žaidynės pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Olimpinės žaidynės pristatymas. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/olimpines-zaidynes-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:32
×