Olimpinės žaidynės referatas


Kas yra olimpinės žaidynės? Olimpinių žaidynių simboliai. Olimpinių žaidynių struktūra. Olimpinių žaidynių įdomiausi faktai. Lietuviai krepšinio turnyre 1988 m. Vasaros olimpinėse žaidynėse. Olimpinių žaidynių medalių suvestinė. Šaltiniai.

     Lawrence Lemieux, kanadiečių jūreivis Finn klasėje, yra antroje vietoje ir yra pasiruošęs laimėti sidabro medalį, kai jis staiga palieka lenktynes kad galetų padėti susižeidusiam konkurentui. Jis atvyko 21, bet buvo apdovanotas TOK, kurie jam įteikė Pierre de Coubertin medalį pagerbdami jo drąsą ir pasiaukojimą.

JAV naras Greg Louganis, nepaisant atsitrenkimo glava į tramplyną, laimi abu nardymo medalius. Po žaidynių, JAV naras pripažysta, kad žinojo, jog serga ŽIV, tačiau niekam apie tai nesakė. Viskas baigėsi gerai, nes ŽIV virusas atvirame vandenyje neišgyvena.

Christa Luding-Rothenburger, Rytų Vokietijos sportininkė, tampa pirmąja (ir vienintele) sportininke laimėjusia olimpinius medalius žiemos olimpinėse ir vasaros olimpinės žaidynėse tais pačiais metais.

Plaukikė Kristin Oton iš Rytų Vokietijos laimi šešis aukso medalius. Kiti sportininkai, iškovoję daugiau nei vieną medalį baseine yra Matt Biondi (penki) ir Janet Evans (trys).

Švedų fechtuotoj Kerstin Palm tampa pirmąja moterimi, dalyvavusia septyniose olimpinėse žaidynėse.

Šiose žaidynėse JAV krepšinio komanda paskutinį kartą sudaryta ne iš NBA rungtyniaujančių krepšininkų. Ši komanda laimi bronzos medalius, nes pusfinalyje pralaimėjo SSRS krepšinio rinktinei.

   Du Bulgarijos sunkiaatlečiai netenka aukso medaliuų neišlaikę dopingo testo, komanda pasitraukia po šio įvykio.

Sovietų sunkumų kilnotojas Jurijus Zakharevich laimi vyrų sunkiasvorių (iki 110 kg klasės) rungtį iškeldamas 210 kg ir 245 kg. Zakhareivich 1983m. Bandydamas pagerinti pasaulio rekordą išsinarino alkūnes, todėl operacijos metu jam prireikė sintetinių sausgyslių.

Indonezija iškovojo savo pirmąjį medalį olimpinių žaidynių istorijoje po to kai moterų rinktinė laimėjo sidabro medalį šaudymo rungtyje.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1781 žodžiai)
  • Laura
  • Olimpinės žaidynės referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Olimpinės žaidynės referatas. (2014 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/olimpines-zaidynes-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 19:56
×