Omega 3 ir 6 riebalų rūgštys


Omega 3 ir 6 riebalų rūgštys ir jų nauda. Įvadas. Omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgščių skirstymas. Linoleinė (linolo) riebalų rūgštis. Gama linoleno riebalų rūgštis. Arachidono riebalų rūgštis. Omega 6 šaltiniai. Omega 6 svarba. Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių poveikis sveikatai. Linolo rūgšties funkcijos. Požymiai ir simptomai susiję su LINOLO disbalansu. Omega-6 riebalų rūgštims būdingos REAKCIJOS. Omega 6 pertekliaus padariniai. Naudota literatūra.

Omega-6 riebalų rūgštys yra polinesočiosios ir įeina į skystų riebalų sudėtį. Kaip ir omega-3, jos yra vadinamos nepakeičiamosiomis, nes organizmas jų pats negamina. Omega-6 riebalų rūgštys taip vadinamos, nes dviguba jungtis molekulėje yra tarp 5 ir 6 galinių anglies atomų. Paskutinis anglies atomas yra vadinamas omega.

Linoleinė (LR), Gama linoleno (GLR), Arachidono (AR).

Yra pagrindinė omega-6 riebalų rūgščių atstovė Linoleinė riebalų rūgštis yra skaidoma kūne į arachido rūgštį, kuri yra būtina kitų biologinių junginių gamybai Linoleinė rūgštis organizme taip pat verčiama į gama linoleno Žmonių, turinčių polinkį alergijai, organizme linoleinė rūgštis sunkiau verčiama gama linoleno rūgštimi, jų kraujyje randami mažesni ir gama linoleno rūgšties kiekiai. Todėl sergantiems uždegiminėmis, alerginėmis odos, gleivinių ligomis svarbu papildomai vartoti gama linoleno rūgšties. Linolo riebalų rūgšties formulė CH3-(CH2)4-CH=CH-CH2-CH=CH-(CH2)7-COOH.

Linoleinės riebalų rūgšties yra visuose augaliniuose aliejuose (saulėgrąžų, kukurūzų, sojos, sėmenų, žemės riešutų). Taip pat kiaušiniuose, paukštienoje. Gama linoleno rūgšties tradiciniame maiste nėra daug. Daugiausiai jos turi dvimetės nakvišos, vaistinės agurklės ir juodųjų serbentų sėklų aliejai.  Taip pat turi dumbliai. Arachidono rūgšties gauname valgydami mėsą. Kūdikiai omega 6 pirmais gyvenimo metais gauna su motinos pienu ar iš šiomis rūgštimis praturtintų pieno mišinių.

Odos bėrimas plaukų slinkimas kepenų, inkstų degeneracija pakitęs elgesys dažnos infekcijos širdies ir kraujaguslių ligos augimo sulėtėjimas.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 748 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (809 žodžiai)
  • Inga
  • Omega 3 ir 6 riebalų rūgštys
    10 - 8 balsai (-ų)
Omega 3 ir 6 riebalų rūgštys. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/omega-3-ir-6-riebalu-rugstys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:19
×