Onkologinė slauga


Slaugos diplominiai darbai. Skausmas slauga. Skausmo slauga. Slaugos veiksmai esant skausmui. Slaugos baigiamuju darbu temos. Slauga skausmo metu. Slaugos diplominio darbo temos. Slaugos baigiamojo darbo temos. Slaugos temos. Slauga skausmas.

Turinys. Įvadas. Literatūros apžvalga. Onkologiniai susirgimai. Skausmas ir jo sistematika. Onkologinis skausmas. Skausmo įvertinimas. Skausmo malšinimas ir jį takojantys veiksniai. Tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra. Santrauka. Priedai. Rekomendacijos.

Remiantis įvairiais duomenimis nuolat lėtinį skausmą patiria – 30 proc. Išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojų (baublienė j. , 2002), o Lietuvoje apytikriais apskaičiavimais skausmus kenčia – tūkst. Užleistomis formomis sergančių žmonių. 50 proc. Iš jų kenčia stiprų skausmą, o 30 proc. Labai stiprų skausmą (jakučionienė l. , 2003).

Labai aktuali yra onkologinio skausmo problema. Jį kenčia 30 proc. Vėžiu sergančių pacientų. Kasdien pasaulyje onkologinius skausmus patiria keturi milijonai žmonių. 30 – 50 proc. Visų skausmų sudaro vėžiniai skausmai (jakučionienė l. , 2003). Lietuvoje pastebimai daugėja susirgimų piktybiniais navikais atvejų, atitinkamai daugėja ir žmonių patiriančių skausmą.

Daugelis autorių vieningai sutinka, kad skausmas neigiamai įtakoja paciento gyvenimą. Ilgiau nei tris mėnesius trunkantis skausmas labai neigiamai veikia nervų sistemą, ji pakinta, o pokyčiai yra negrįžtami. Skausmas žaloja elgesį, gyvenseną, taip pat psichiką, dėl jo prarandamas darbingumas, atsiranda depresijos (baublienė. J, kalesinskas. R, vitkus. L ir kt. ).

Pradėjus tyrinėti skausmo problemas pastebėta, kad dažnai pacientai susitaiko su skausmu ir neparodo neigiamų emocijų medicinos personalui. H. Almås (1999) pažymi, kad daugeliui pacientų skausmas malšinamas per mažai, o to priežastys gali slypėti personalo veikloje, paciento bei jo artimųjų neigiamame požiūryje į ligą.

žmogus neturi kentėti skausmo, ypač kai yra galimybė jį bent sumažinti. Su skausmu reikia kovoti, o tai padėti suprasti medicinos personalo pareiga. Ypač svarbus vaidmuo tenka slaugos specialistams, nes jie iš medicinos personalo dažniausiai bendrauja su pacientais. Todėl labai svarbu pačiam slaugytojui profesionaliai žiūrėti į skausmą, sugebėti jį įvertinti ar pastebėti ir esant galimybei jį sumažinti ar/ir panaikinti. H. Almås (1999) taip pat pastebi, kad paciento artimieji irgi atlieka svarbų vaidmenį – įtakoja paciento požiūrį į ligą ir pan. Todėl norint sumažinti skausmą reikalinga ir artimųjų pagalba.

šiame darbe bus kalbama apie onkologinio skausmo malšinimo galimybes ir blogo malšinimo priežastis. Taip pat bus akcentuojama paciento ir jo artimųjų įtaka skausmo jutimui. Norint tai atlikti bakalauro baigiamojo darbo autorius iškėlė problemą, jog norint kokybiškai atlikti slaugą, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kaip skausmąonkologija (graik. Onkos ~ patinimas, logos – mokslas) – tai mokslas apie navikus, o ypač apie piktybinius navikus. Būtina išsiaiškinti, kas tai yra navikai ir kaip jie skirstomi. Pasak a.

  • Microsoft Word 134 KB
  • 2015 m.
  • 38 puslapiai (8857 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danutė
  • Onkologinė slauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Onkologinė slauga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/onkologine-slauga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 17 d. 08:49
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo