Onkologinių pacientų judėjimo gyvybinės veiklos palaikymas hospise


Onkologinių pacientų judėjimo gyvybinės veiklos palaikymas hospise. Geriatrinės slaugos praktikos savarankiškas darbas. Literatūros apžvalga. Paliatyvi slauga. Slaugos planas. Pacientas Slaugos problemos dėl nejudrumo. Slaugos tikslai Planuojami slaugos veiksmai Slaugos rezultatų. Raumenų nusilpimas. Asmeninės higienos nesavarankiškumas. Griuvimo rizika. Negalėjimas pasirūpinti asmenine higiena. Negalėjimas savarankiškai pasišlapinti ir pasituštinti. Pragulos III laipsnio. Negalėjimas savarankiškai pasirūpinti asmenine higiena. Potencialios Griuvimo rizika. Slaugos problemos dėl nejudrumo Slaugos tikslai Planuojami slaugos tikslai. Negalėjimas savarankiškai rūpintis asmenine higiena. Negalėjimas savarankiškai pavalgyti. Pragulų atsiradimo rizika.


Paliatyvi slauga. Tai aktyvi, visapusiška paciento, sergančio nepagydoma liga, priežiūra. Svarbiausia yra numalšinti skausmą, kitus simptomus, spręsti socialines, psichologines ir dvasines problemas. Paliatyvioji pagalba yra tarpdisciplininė, ji apima pacientą, jo šeimos narius ir visa bendruomenę. Šia prasme paliatyvioji pagalba atitinka esminę pagalbos sąvoką – tenkina paciento poreikius, kai jis slaugomas namuose arba ligoninėje. Paliatyvioji pagalba teigia gyvenimą ir laiko mirimą normaliu procesu, ji nepagreitina ir neatitolina mirties. Ji siekia išsaugoti kiek įmanoma geresnę gyvenimo kokybę iki pat mirties. Paliatyvioji pagalba skirta pagerinti pacientų ir jų šeimos narių gyvenimo kokybę susidūrus su problemomis, kurios susijusios su gyvybei grėsmingomis ligomis. Siekiama pacientą apsaugoti nuo kančių arba jas sumažinti, anksti nustatyti, įvertinti ir gydyti skausmą, kitas fizines, psichologines, socialines ir dvasines problemas [3].

Paliatyvioji slauga gali būti pradedama, kai:

5. Padėti šeimai susidoroti su paciento liga ir netektimi;

Slaugant paliatyvius pacientus, jie dažniausiai nevaikšto. Būna sutrikęs jų mobilumas. Judėjimas lemia žmogaus nepriklausomumą, savarankiškumą, o esant jo sutrikimui atsiranda slaugos poreikis. Su judėjimo galimybėmis glaudžiai susijęs visas gyvenimas. Sveikam žmogui sunku įsivaizduoti, kad jis gali turėti sunkumų valgant, apsirengiant, vaikščiojant. Daugumai ligonių tiesiog nepriimtina, kad kasdienėje veikloje jam talkintų kiti žmonės.

Sutrikus judėjimo funkcijai, gali vystytis įvairios komplikacijos, apsunkinančios pagrindinės ligos eigą ir gijimą. Kokios komplikacijos gresia ligoniui, priklauso nuo jo ligos judėjimo sutrikimo laipsnio ir būdo bei sutrikimo trukmės. Kai kaulai negauna statinės apkrovos, juose pradeda mažėti kalcio, išsivysto kaulų osteoporozė. Tokie kaulai gali lengvai lūžti griūvant ar nuo smūgio. Taip pat viena iš problemų gali būti pragulos. Pragulos- tai sunki ilgą laiką gulinčio ligonio komplikacija, sukelianti jam papildomas kančias, dėl infekuotų pragulų ligoniui gresia sepsis ar net mirtis. Gulinčiam ligoniui, dėl judamojo aparato funkcijos sutrikimų, išsivysto kontraktūros. Mažai judant, prarandama raumenų jėga, ištvermė, sumažėja lankstumas, trinka koordinacija, pusiausvyra, vystosi raumenų atrofija.

1 pacientas. O.T., 78 m. amžiaus, hospise buvo slaugoma nuo 2016-01-28. Klinikinė diagnozė: išplitęs šlapimo pūslės vėžys, vėžinė intoksikacija, kacheksija, abipusė koksartrozė. Vaikšto, pati nueina į tualetą, reikalinga pagalbinė priemonė- lazda, reikalinga pagalba maudant duše su specialia dušo kėde.

2 pacientas. D.M.Š., 82 m., hospise slaugoma nuo 2016-02-16 iki 2016-02-18. Klinikinė diagnozė: išplitęs krūties vėžys, MTS kauluose ir plaučiuose, vėžinė intoksikacija. Nevaikšto, savarankiškai negali valgyti, reikalinga visiška pagalba atliekant asmeninės higienos procedūras, naudojamos sauskelnės. Nuolatos dejavo, buvo nekontaktiška.

  • Slauga Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2665 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Onkologinių pacientų judėjimo gyvybinės veiklos palaikymas hospise
    10 - 4 balsai (-ų)
Onkologinių pacientų judėjimo gyvybinės veiklos palaikymas hospise. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/onkologiniu-pacientu-judejimo-gyvybines-veiklos-palaikymas-hospise.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:51
×