OOP kursinis


Įvadas. Pagrindinės programavimo sąvokos. Užduoties formulavimas. Programos planavimas. Programos sandara. Failuose naudojamos bibliotekos. Pagrindinis. cpp. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.


- aptikę, kad skaičius yra ne toks, programos darbą iškart baigsime funkcija exit, o kaip ją naudoti nurodo antraštinis failas.

Naudojama standartinė vardų sritis (namespace std) (standartines C++ bibliotekos gali būti užrašomos be plėtinio .h).

Konstruktorius Matrica() – sukuria matricos informaciją. Informacija sukuriama vieną kartą automatiškai objekto kūrimo metu. Pakartotinai paleidžiant programą, informacija jau egzistuoja, todėl nauja nebekuriama, bet funkcija vis tiek yra vykdoma patikrinimui.

Destruktorius Matrica() - panaikina programos veikimo metu sukurtus objektus. Šiuo atveju tiesiog atlaisvina užimtą atmintį, palikdamas gautus rezultatus faile.

Realizacijos dokumentas prasideda nuo aprašo dokumento Headreris.h prijungimo, kitaip nei vienas veiksmas tiesiog nebus galimas (visos bibliotekos, bei duomenų klasė yra aprašytos header faile).

Iš ėsmės, realizacijos programa – yra begalinis ciklas while(), kurio vykdymo metu, priklausomai nuo vartotojo pasirinkto veiksmo vykdomas tas ar anas metodas. Ciklo darbas gali būti baigtas tik pasirinkus atitinkamą case, kuriame aprašyta funkcija exit(0) – tada ciklas nutraukiamas programos uždarymo komanda.

Taigi, kaip ir buvo planuota, sukūriau matricų funkcijų skaičiavimų realizacijos programą, naudojant C++ objektiškai orientuoto programavimo kalbą. Programa reikalauja minimalaus vartotojo dalyvavimo, veikia greitai ir iškarto pateikia užklaustą informaciją. Kaip ir buvo planuota, programa vykdo 13 funkcijas: failų įvedimai iš failų ir klaviatūros, failų išvedimas į failus ar konsolės langą, matricos vidurkių skaičiavimas, teigiamų narių radimas ir panašiai. Realizuojant programą, pavyko atlikti programos testavimą. Programa veikia, failai yra atidarinėjami, visos funkcijos veikia sklandžiai. Taigi, galima teigti, jog iškelti uždaviniai yra įvykdyti – programa yra paruošta naudojimui. Ateityje programa gali būti patobulinta: įvestos papildomos funkcijos.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1235 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • OOP kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
OOP kursinis. (2016 m. Rugpjūčio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/oop-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 23:19
×