Opaligė


Opaligė – tai lėtinė liga, kuriai paūmėjus atsiranda skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Paviršinės skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinės žaizdelės vadinamos erozijomis. Jei pažeidimas gilesnis, susidaro gleivinės „žaizda” – tai opa.

Paviršinės skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinės žaizdelės vadinamomanoma, kad skrandžio opaligė išsivysto dėl padidėjusio skrandžio sulčių rūgštingumo. Du anglų tyrinėtojai nusprendė įrodyti, kad opalige susergama ir dėl kitų priežasčių, dažniausiai dėl kokių nors mikroorganizmų poveikio. Svarbiausia priežastis, skatinanti opos atsiradimą, yra bakterija, vadinama helicobacter pylori (h. Pylori). Pagrindinis užsikrėtimo būdas – per burną. Užsikrėtusių šia bakterija žmonių yra labai daug, bet dauguma jokių ligos simptomų neturi. Kitiems ši bakterija gali sukelti ūminį ar lėtinį skrandžio uždegimą, opaligę ar net skrandžio vėžį.

Kodėl ne visi užsikrėtusieji suserga opalige? Todėl, kad opos atsiradimui įtakos gali turėti ir kitos gleivinę žalojančios priežastys: vaistų vartojimas (aspirino, vaistų nuo uždegimo – indometacino, diklofenako ir kt. , hormoninų vaistų), rūkymas, stresas, netinkama mityba (nereguliarus, retas maitinimasis, aštrus, grubus maistas), sutrikęs virškinimas dvylikapirštėje žarnoje (sumažėja gleivindažniausiai jaučiams skausmas viršutinėje pilvo dalyje. Ar kada nors matėte opą ant kojų? Tas pats vyksta ir skrandyje. Kai žmogus valgo, opa mechaniškai pažeidžiama, todėl, žinoma, šią vietą pradeda skaudėti. Skausmai būdingi ir esant tuščiam skrandžiui. Jei opa dvylikapirštėje žarnoje, skauda nevalgius, naktį, o pavalgius pagerėja. Jei opa skrandyje – skauda pavalgius. Ligonį taip pat gali pykinti, vargina rėmuo tačiau apetitas dažniausiai išlieka normalus.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Opaligė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Opaligė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/opalige2.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:33
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo