Opera skaidrės


Operos atsiradimas ir vystymasis. Naujojo stiliaus formavimasis. Pirmosios operos. Žymiausi baroko kūrėjai. Klasicizmo opera. Operos reforma. Romantizmo opera. Romantizmo operos kūrėjai.

Didysis perversmas Europos muzikos panoramoje įvyko apie 1600m. Tuo laiku greitai atsirado keli nauji žanrai, pirmiausia opera, taip pat prasidėjo galingos vokalinės -instrumentinės bei orkestrinės muzikos vystymosi šuolis.

Impulsu sukurti operą buvo Renesanso idėja atgaivinti sen. Graikų tragediją. Operos gimimą paruošė XVI a. vokalinės monodijos su instrumentiniu pritarimu raida. Sen. Graikijoje monodija kitaip vieno žmogaus dainavimas buvo solinis dainavimas arba dainavimas pritariant instrumentui.

Pirmosios operos buvo italų dainininkų ir kompozitorių Perio „Dafnė“ ir „Euridikė“ bei Kačinio „Euridikė“. Pirmasis dramatizavo operą, suteikė jai gilaus emocionalumo, muzikinio pilnakraujiškumo K. Monteverdis („Orfėjas“). Jo operose susiformuoja arija, kaip užbaigta muzikinė fomra, dažniausiai 3 dalių.

Svarbiausia operoje buvo muzika: uždari muzikiniai numeriai buvo jungiami rečitatyvu. Baroko epochoje vyravo rimtoji opera.

Žymiausi baroko operos kūrėjai buvo: Italijoje - Monteverdis ir A. Skarlatis(115 operų); Prancūzijoje – Liuly ir Ramo; Anglijoje – Perselas; Vokietijoje – Hendelis, R. Kaizeris;.

Geros operos nepasiklausysi sėdėdamas prie kompiuterio ar prie telivizoriaus ekrano. Norint išgirsti tikrąją operą reikia keliauti į operos ir baleto teatrą.

  • MS PowerPoint 61 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (651 žodžiai)
  • Anastasija
  • Opera skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Opera skaidrės. (2014 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/opera-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:04
×