Opera


Opera birute referatas. Opera referatas. Referatas apie operą. Referatas opera. Opera birute skaidres. Operos atsirado florencijoje. Pirmoji opera birute. Romantizmo opera. Dafnė opera. J. perio ir o. rinučinio opera „euridikė“.

Opera yra sceninis muzikinis veikalas. Dainuojama ir vaidinama su orkestro pritarimu. Operos ir baleto teatras lietuvoje. Teatro veiklos tikslai. Opera yra sceninis muzikinis veikalas. Dainuojama ir vaidinama su orkestro pritarimu. Beje, draminė kalba dažnai dainuojama rečitatyvu. Šnekamojoje kalboje opera taip pat vadinamas operos teatras – pastatas, skirtas operos atlikimui. Tokiame pastate yra scena bei orkestro duobė priešais sceną. Žiūrovai kūrinius stebi iš parterio bei keliais aukštais prabangiai įrengtų balkonų. Operos idėja atsirado florencijoje. Čia susikūrė meno salonas camerata. Ten rinkdavosi šviesiausi florencijos žmonės (poetai, muzikai, filosofai), kurie žavėjosi antikine muzika, kuri buvo paprastesnė, vienbalsė. Pirmosios operos, sujungusios žodį, muziką ir judesį buvo vadinamos dramma per musica. Pirmoji opera Jakopo Perio „Dafnė“ - sulaukė didžiulio pasisekimo ir buvo rodoma trejus metus. Deja, pirmoji opera neišliko iki mūsų dienų. Išliko tik antroji J. Perio ir O. Rinučinio opera „Euridikė“, kuri buvo atlikta 1600 metais.

Opera yra sceninis muzikinis veikalas.

Operos idėja atsirado florencijoje. Čia susikūrė meno salonas camerata.

Pirmosios operos, sujungusios žodį, muziką ir judesį buvo vadinamos dramma per musica. Pirmoji opera jakopo perio dafnė - sulaukė didžiulio pasisekimo ir buvo rodoma trejus metus. Išliko tik antroji j. Perio ir o. Rioperos teatro Lietuvoje pradžia galima laikyti 1636 m. , kada vilniuje, žemutinėje pilyje, buvo pastatyta dramaturgo italo virgilio pucitelli opera elenos pagrobimas .

Xix a. Su tautiniu atgimimu atėjo ir idėja sukurti tautinį teatrą, o kartu ir pirmąją Lietuvišką operą. Jau po spaudos atgavimo, 1906 m. Lapkričio d. Vilniuje, dabartinės nacionalinės filharmonijos salėje, įvyko dramaturgo gabrieliaus landsbergio-žemkalnio ir kompozitoriaus miko petrausko operos birutė premjera. Tai buvo pirmoji Lietuviška 2003 m.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (287 žodžiai)
  • Dovile
  • Opera
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Opera. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/opera.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo