Operacinė sistema konspektas


Operacinė sistema. Kompiuterio įjungimas. Operacinės sistemos paleidimas iš naujo. Nutraukimas įstrigusios taikomosios programos. Pranešėjo rodinys. Kalbų papildymas. Aplankai. Diskai. Matavimo vienetai. Failų, aplankų ar jų grupių pažymėjimas. Failų ir aplankų perkėlimas.


Prieš paspausdami kompiuterio dėžės įjungimo mygtuką, įsitikinkime jog įjungtas vaizduoklis. Įjungtas kompiuteris skleidžia ūžimo garsą, tokiu atveju kompiuteris miego režime. Paspauskime bet kokį klaviatūros mygtuką, kad kompiuteris pakeistų savo režimą į darbo. Įveskime jums priskirtą slaptažodį būtent taip kaip nurodyta.

Norint perkrauti kompiuterį, spauskime Start -> Shut Down ir iš sąrašo pasirinkime Restart. Paspaudus šį mygtuką kompiuteris persikraus iš naujo.

Norint nutraukti įstrigusios programos veikimą, paeiliui spauskime mygtukus CTRL + ALT + DELETE.

Atsidariusiame lange iš sąrašo pasirinkime Start Task Manager. Toliau paspauskime įstrigusios programos piktogramą ir spauskime End Task.

Norėdami pasikeisti darbalaukio foną, spauskime dešiniu pelytės klavišu ant darbalaukio ir iš atsidariusio sąrašo pasirinkime Personalize. Tada spauskime Desktop Background ir pasirinkime norimą paveikslėlį. Norint pasirinkti savo paveikslėlį, paspauskime mygtuką browse ir nurodykime esamą paveikslėlio vietą.

Norėdami įjungti ekrano tausojimo režimą, spauskime dešiniu pelytės klavišu ant darbalaukio ir iš atsidariusio sąrašo pasirinkime Personalize. Tada spauskime Screen Saver, atidarykime sąrašą ir pasirinkime 3d text nustatykime 10-ies minučių laikmatį. Spauskime Setings, tada į laukelį Custom Text įrašykime savo vardą ir pavardę.

Norėdami papildyti kalbą, spauskime Start -> Control Panel -> Clock Language and Region -> Date and Time -> Keyboard and Languages -> Change Keyboards -> Add , pasirinkime norimą kalbą, išskleiskime paspaudę pliusiuką, uždėkime varnelę ant kalbos, spauskime Ok ir Apply tokiu būdu papildoma kalba.

  • Microsoft Word 7029 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1110 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Operacinė sistema konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Operacinė sistema konspektas . (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/operacine-sistema-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:30
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo