Operacinė sistema: Microsoft Windows


Įvadas. Apie Microsoft. Bendrovė Microsoft. Privalumai ir trūkumai naudojant „Microsoft Windows“. Windows operacinės programos. Literatūra. Dalykinė Rodyklė.


Programinės įrangos giganto Microsoft puikiai žinoma operacinė sistema Windows, kuri užkariavo visą rinką ir atrodo, kad šis viešpatavimas tęsis dar ilgai, atšventė jubiliejų. Lapkričio 20 dieną suėjo lygiai 25 metai nuo Windows 1.0 operacinės sistemos pasirodymo.

„Microsoft“ operacinė sistema yra tokia įprasta, kad mesdaryti prielaidą, kad kas sako, kad dirba kompiuteriu, naudojasi Windows viena ar kita forma. Sunku įsivaizduoti gyvenimą be „Windows OS“, nes didžioji dauguma asmeninių kompiuterių šiuo metu naudoja įvairias jo versijas. Kaip pati populiariausia sistema pasaulyje, ji sulaukė didžiulės sėkmės, tačiau ši sėkmė nebuvo lengvai pasiekiama. „Microsoft“ per daugelį metų nuveikė daug, kad ši OS būtų geriausia pasaulyje. Atsižvelgiant į metus, kai kurios „Windows“ versijos buvo laikomos puikiomis ir visiems patiko, o kitos buvo vertinamos kaip nesėkmės arba bent jau ne tokios geros kaip ankstesnės.

1975 metais įkurta korporacija „Microsoft" (Nasdaq „MSFT") yra pasaulinė programinės įrangos, IT paslaugų ir sprendimų, padedančių efektyviau išnaudoti asmenines bei verslo galimybes, lyderė. 2003 metais Lietuvoje įsteigtas vietinis korporacijos padalinys – UAB „Microsoft Lietuva", kuris organizuoja programinės įrangos platinimą ir įgyvendina infrastruktūrinius IT projektus valstybiniame sektoriuje bei visų dydžių verslo įmonėse. „Microsoft Lietuva" taip pat aktyviai vykdo socialiai atsakingas programas, bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, aljansu „Langas į ateitį" bei neįgaliųjų asociacijomis ir draugijomis.

Pirmaisiais AK metais visi vartotojai privalėjo būti programuotojais. Gatavų programų beveik nebuvo, tad pagrindine preke tapo programavimo kalbos, kurios padėdavo susikurti pageidaujamas programas. "Microsoft" iš esmės pati sukūrė programavimo kalbų asmeniniams kompiuteriams rinką ir ėmė sparčiai augti. Kadangi AK nebuvo kuriami pagal vieningą standartą, tai ir BASIC ar asemblerio kalbos kiekvienam modeliui reikėjo savos. Billo Gateso BASIC buvo ir "Commodore", ir "Apple", ir daugelyje kitų populiarių AK.

  • Microsoft Word 779 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1452 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ingrida
  • Operacinė sistema: Microsoft Windows
    10 - 2 balsai (-ų)
Operacinė sistema: Microsoft Windows. (2020 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/operacine-sistema-microsoft-windows.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 03:17
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo