Operacinė sistema OS/2 Warp 3.0


Kaip pataisyti os2. Kada sukurė os/2warp. Kas sukūrė warp os?. Os 2 warp sukure. Operacines sistemosskaidres. Bios mokslo baze.

Darbo aplinka "Workplace shell". Darbas su programomis. Darbas su diskais. Aplankai ir failai. Sistemos paruošimas darbui ir stabdymas. Čia plačiau aptarsiu daugiaprograminę operacinę sistemą OS/2 Warp 3.0 (toliau OS/2). Šią sistemą sukūrė firma IBM. Ji buvo pradėta kurti 1987 metais ir 1995 metais išleista mūsų čia nagrinėjama 3.0 versija. Pasaulyje ji buvo plačiau paplitusi nei Lietuvoje, tačiau pastebima, kad ir pas mus sistema atranda savo vietą, ypač 1996 metų pavasarį išleidus naują versiją, kuri vadinasi OS/2 Warp 4.0 (kodinis pavadinimas Merlin).tačiau dabar ji labai mažai yra vartojama pasaulyje ir be abejo pas mus. Nors OS/2 suteikia galimybę išnaudoti visą kompiuterio galią ir kartu išlieka pakankamai paprasta ir suprantama netgi pradedančiam kompiuterių vartotojui. Kaip ir daugelis operacinių sistemų, OS/2 turi savo grafinę vartotojo aplinką, kuri pavadinta "Workplace shell". Ji yra visiškai objektinė.

Pele mes valdome ekrane esančią nedidelę rodyklę, kurią pavadinsime pelės žymekliu. Vartotojo patogumui beveik visus veiksmus darbo aplinkoje galima atlikti su pele. Kokie yra pagrindiniai veiksmai, atliekami su pele?

Pelės žymeklis perkeliamas ant objekto, paspaudžiamas ir laikomas antrasis (dažniausiai dešinysis) pelės klavišas. Laikant nuspaustą klavišą ir judinant pelę, kartu juda ir objektas.

Daugelis objektų kasdieniniame darbe yra dažnai naudojami, todėl patogu juos visuomet turėti po ranka ir, be to, sujungtus į vieną grupę. Visi jie ir sudėti greitajame meniu:

Apsauga (Lockup) - priemonė, leidžianti trumpam "užrakinti" kompiuterį.

Sistemos išjungimas (Shut-down) - programa, kurią būtina vykdyti baigiant darbą kompiuteriu.

Objektų paieška (Find) - programa, skirta ieškoti bet kokio tipo objektų.

Langų sąrašas (Window list) - langas, kuriame išvardyti visi jūsų naudojami langai. Išsirinkus norimą langą, jis bus padarytas aktyvus.

Diskai - objektas, leidžiantis pažiūrėti į disko turinį, tikrinti ir suženklinti lanksčius diskelius ir t.t.

Komandiniai langai - priemonė greitai pereiti į DOS arba OS/2 komandinį režimą.

Naikintuvas (Shredder) - programa, skirta nereikalingiems objektams naikinti.

Reikalui esant, vartotojas pats gali greitąjį meniu papildyti arba pakeisti jo objektų išdėstymą.

Aktyvus langas. Žmogus vienu metu gali dirbti tik su viena programa, t.y. programa, kuri yra aktyviame lange. Norint dirbti su kita programa, reikia aktyvizuoti jos langą. Langas aktyvizuojamas bakstelint jį pelės žymekliu. Aktyvaus lango antraštės spalva paryškinama, jis atsiranda pirmame darbo aplinkos plane.

Lango dydžio keitimas - mažinimas/didinimas. Pelės žymeklį reikia uždėti ant lango rėmo (jis tampa <->).

Lango sumažinimas iki minimumo. Paspaudus lango minimizavimo mygtuką pirmu pelės klavišu, langas sumažėja iki piktogramos dydžio, tačiau jis išlieka aktyvus.

Lango padidinimas iki maksimumo. Paspaudus lango maksimizavimo mygtuką pirmu pelės klavišu, langas tampa viso ekrano dydžio. Maksimizavimo mygtukas pavirsta atstatymo mygtuku, kurį paspaudus galima susigrąžinti prieš tai buvusį lango dydį.

Poslinkio juostos. Jeigu aktyviame lange veikiančios programos vaizdas netelpa į langą, pasinaudodami poslinkio juostomis galime programos vaizdą paslinkti į kairę/dešinę arba aukštyn/žemyn.

Lango uždarymas. Paprasčiausias būdas uždaryti aktyvų langą yra du kartus greitai bakstelėti pele antraštės eilutės mygtuką.

Operacinė sistema OS/2 Warp 3.0 sugeba vykdyti programas, kurias galima suskirstyti į tris tipus: OS/2 programos, DOS programos ir Windows programos. Kiekviena iš jų turi savų niuansų. Kas yra bendra? Tiek OS/2, tiek DOS arba Windows programas galima paleisti susiradus jų objektų piktogramas darbo aplinkoje arba darbo aplinkoje esančiuose aplankuose ir du kartus greitai bakstelėjus pirmu pelės klavišu.

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (2512 žodžiai)
  • Jadvyga
  • Operacinė sistema OS/2 Warp 3.0
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Operacinė sistema OS/2 Warp 3.0. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/operacine-sistema-os2-warp-30.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:26
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo