Operacinės sistemos atsiskaitymas


MIF. Užduotės formuluotė. Projektuojama paketinė OS. Realios mašinos aprašas. Kas ta reali mašina? Centrinis procesorius. Realios mašinos atmintys. Įvedimo ir išvedimo įrenginiai. Atminties puslapiavimo mechanizmas. Duomenų perdavimo kanalai. Taimerio mechanizmas. Virtuali mašina. Kas ta virtuali mašina? Procesorius. Atmintis. Išvedimo ir įvedimo įrenginiai. Komandos.

Virtualios mašinos procesoriaus komandos operuoja su duomenimis, esančiais registruose ir ar atmintyje. Yra komandos duomenų persiuntimui iš atminties į registrus ir atvirkščiai, aritmetinės (sudėties, atimties, palyginimo), sąlyginio ir besąlyginio valdymo perdavimo, įvedimo, išvedimo, darbo su bendra atminties sritimi (prieinama visoms vartotojo programoms; komandos leidžia į ją rašyti ir skaityti; sritis apsaugoma semaforais) ir programos pabaigos komandos. Registrai yra tokie: komandų skaitiklis, bent du bendrosios paskirties registrai, požymių registras (požymius formuoja aritmetinės, o į juos reaguoja sąlyginio valdymo perdavimo komandos). Atminties dydis yra 16 blokų po 16 žodžių (žodžio ilgį pasirinkite patys).Realios mašinos procesorius gali dirbti dviem režimais: vartotojo ir supervizoriaus. Virtualios mašinos atmintis atvaizduojama į vartotojo atmintį naudojant puslapių transliaciją. Yra taimeris, kas tam tikrą laiko intervalą generuojantis pertraukimus. Įvedimui naudojamas virtualių „flash atmintinių“ nuskaitymo įrenginys, išvedimui - spausdintuvas. Yra išorinės atminties įrenginys - kietasis diskas. Vartotojas užduočių paketą pateikia „prijungęs“ atmintinę. Sistema perkelia visas joje esančias užduotis į diską, patikrindama jų sintaksę, ir, tuo pat metu, jei tik yra reikiamų resursų, pradeda jas vykdyti.

Reali mašina — tai kompiuteris, kuriam yra kuriama operacinė sistema.

Centrinis procesorius yra atsakingas už komandų skaitymą iš atminties bei jų vykdymą. Procesorius gali dirbti dviem rėžimais: vartotojo ir supervizoriniu. Jei reali mašina dirba vartotojo rėžimu, tai ji faktiškai sutampa su virtualios mašinos dalimis. Vartotojo rėžime procesorius vykdo užduočių programas. Supervizoriaus rėžime procesorius vykdo komandas, kurios yra atsakingos už operacinės sistemos funkcionavimą, bet ne už vartotojo užduočių programas. Procesoriaus persijungia į supervizoriaus režimą pertraukimais arba sisteminiais kreipiniais.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1444 žodžiai)
  • Laurynas
  • Operacinės sistemos atsiskaitymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Operacinės sistemos atsiskaitymas. (2014 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/operacines-sistemos-atsiskaitymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:01
×