Operacinės sistemos ubuntu kompiuteryje, planšetėje, telefone bei televizoriuje analizė ir pristatymas


Įvadas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Ubuntu Desktop versijos analizė. Atsisiuntimas ir grafinė vartotojo aplinka. Pradinis programų paketas įdiegus Ubuntu OS. Ubuntu Desktop aptarimas ir analizė. Ubuntu Touch analizė telefonams ir planšetėms. Išleidimas ir grafinė vartotojo sąsaja. Ubuntu Touch programos. Minimalūs reikalavimai ir pilno kompiuterio funkcija. Ubuntu Touch aptarimas ir analizė. Ubuntu Smart TV. Ubuntu TV išvaizda. Ubuntu TV aptarimas. Ubuntu to Android. Integracija ir naudojimas. Išleidimo data ir aptarimas. Projektinė dalis. Ubuntu vartotojai ir taikymo perspektyvos. Ubuntu pagrindinio programų paketo palyginimas su Windows programų paketu. Ubuntu pagrindinio programų paketo priežiūra. Išvados ir siūlymai vartotojui. Informacijos šaltinių sąrašas.

Unity yra vienintelė grafinė aplinka skirta Ubuntu Touch versijai, kol kas nėra jokių kitų alternatyvų, tačiau jos kūrėjai – kompanija „Canonical“ teigia, kad jokių alternatyvų ir nereikia, nes tai pati patogiausia grafinė vartotojo sąsaja sukurta iki šiol.

Įdiegus Ubuntu Touch aplinkoje sutinkame įprastas programas visoms išmanioms platformoms. Gauname interneto naršyklę, nuotraukų galeriją, facebook‘o bei Twitter programėlę, kalendorių, žadintuvą, pašto programą. Programos nėra išskirtinės, panašųį šį paketą gauname ir su kitomis mobiliosiomos operacinėmis sistemomis, tik skiriasi programų kūrėjai. Pavyzdžiui FireFox operacinės sistemos mobiliems įrenginiams pagrindinė naršyklė yra Mozilla Firefox, iOS pagrindinė naršyklė Safari.

Kaip nenuostabu, nauja operacinė sistema nepatiekia plačios paletės programų iš ko galime rinktis, todėl šiuo metu stengiamasi įtraukti kuo daugiau žmonių į programų plėtojimą Ubuntu Touch platformai. Kadangi tai atviro kodo operacinė sistema, prašoma pagalbos ne tik plėtojant programas, bet ir platinant pačią OS, taip pat padėti dalyvaujant Ubuntu forumuose, bandyti ir komentuoti programas, pranešti klaidas.

Pats išbandžiau Ubuntu Touch ant savo išmaniojo telefono Samsung Galaxy S2, kurio techniniai parametrai atitiko vidutinius tarp minimalių ir rekomenduojamų reikalavimų. Oficialiai mano Galaxy S2 telefonui ši operacinė sistema neišleista, tačiau šios operacinės sistemos plėtotojai pritaiko ją ir kitiems telefonų modeliams. Deja versija kurią bandžiau pasižymėjo greitu veikimu, tačiau buvo daug sistemos klaidų dėl kurių negalima pasilikti šios operacinės sistemos kasdieniniam naudojimui.

Paleista Ubuntu Desktop versija ne tik,kad nieko nesiskiria nuo įprastos desktop versijos,bet dar turi ir papildomų funkcijų, tokių kaip – skambinimo ir sms siuntimo bei gavimo galimybės. Šioje paleistoje Ubuntu versijoje veikia visos įprastos Ubuntu programos – interneto naršyklė, ofisų paketas LibreOffice, video bei audio grotuvas, programų centras.

Planšetė kaip ir telefonas turi „Desktop Convergence“ funkciją. Užtenka tik pajungti pelę bei klaviatūrą ir planšetę galima naudoti kaip asmeninį kompiuterį. Planšetėje sutinkame tą pačią Unity grafinę vartotojo sąsają ir tas pačias startines programas kaip ir išmaniajame telefone.

Planšetės ir telefonai bus pardavinėjami jau su įdiegta šia operacine sistema, todėl dėl įdiegimo nereiks sukti galvos. Naudojimas aiškus ir lengvai suprantamas net ir naujokui išmaniųjų pasaulyje. Programų paketas turėtų patenkinti visų vartotojų bazinius poreikius. O dėl techninių reikalavimų šiai sistemai telefonas ar planšetė veikssparčiai be jokių stabdymų ir ilgų mąstymų.

Ubuntu Touch operacinė sistema atrodo tikrai daug žadanti, tačiau išmaniųjų telefonų rinką užkariavusios Android ir iOS sistemos, todėl jai bus gana sunku prasiskinti kelią į plačiąją rinką ir atrasti savo gerbėjus.

Šiuolaikiniai žiūrovai nori pramogos, o ne krūvos elektronikos aplink televizorių, nori atsipalaiduoti ir mėgautis kinu, o ne maigyti televizoriaus pultelį per reklamas. Integruotas TV transliavimas, online paketas, asmeninis debesis, išmaniosios programos – visą tai suteikia Ubuntu Smart TV. Ubuntu TV – tai atvira platforma paremta Unity grafine aplinka, Ubuntu One online talpinimo paslaugomis ir programine įranga ,kurią sukūrė gigantai Intel,Nokia bei didžiulė ubuntu bendruomenė. Ubuntu išmanieji televizoriai bus parduodami dar ateityje,tačiau jau yra galimybė tai išbandyti. Pirmieji televizoriai turėjo išeiti į rinką dar 2012 metų pabaigoje, tačiau kompanija Canonical vis dar ieško partnerių, todel šie išmanieji televizoriai vis dar nepateikiami rinkai.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2954 KB
  • 2014 m.
  • 37 puslapiai (5625 žodžiai)
  • Kolegija
  • Operacinės sistemos ubuntu kompiuteryje, planšetėje, telefone bei televizoriuje analizė ir pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Operacinės sistemos ubuntu kompiuteryje, planšetėje, telefone bei televizoriuje analizė ir pristatymas. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/operacines-sistemos-ubuntu-kompiuteryje-planseteje-telefone-bei-televizoriuje-analize-ir-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 08:54
×