Operacinių sistemų naujovės


Įvadas. Operacinės sistemos samprata. Labiausiai žinomų operacinių sistemų naujovės. Os windows. Os linux. Ios naujovės. Išvados. Naudota literatūra.


Galima teigti, kad operacinė sistema turi du tikslus:

Patogumas: operacinė sistema kompiuterį daro patogesniu vartojimui.

Efektyvumas: operacinė sistema užtikrina kompiuterio resursų efektyviausią naudojimą.

Operacinės sistemos neretai skirstomos pagal paskirtį:

2014 balandžio 8d. žymi oficialią Windows XP (taip pat ir Office 2003) eros pabaigą. Nuo šios datos, Microsoft nebesiūlys nemokamų saugumo pataisymų, atnaujinimų, bet kokiems vartotojams, įskaitant ir įmones. Ši operacinė sistema gyveno daug ilgiau, nei Microsoft kada nors galėjo įsivaizduoti (ir kiek ilgiau nei tikėjosi).

Didesnės organizacijos, kurioms nepavyko iki nustatyto termino pereiti į naujesnes OS, turi galimybę susimokėti iš savo kišenės Microsoft, už tolimesnį Windows XP palaikymą. JK vyriausybė, pavyzdžiui, moka £ 5.5mln. svarų (apie $ 9.2mln. USD) bendrovei, kad apsaugoti savo Windows XP sistemas dar dvylika mėnesių.

Vis dėlto „Linux“ kūrėjai gali teigti, kad turi ką pasiūlyti žaidimų entuziastams. Šiuo metu „Linux“ gali didžiuotis „Android“ išmaniaisiais telefonais, „Valve“ kompanijos „Steam“ operacine sistema. Taigi, ne viskas taip blogai, kaip gali atrodyti – turbūt daugelis nė nesusimąstote, jog jau seniai džiaugiatės „Linux“ sistema, nors ir pavadintą kitais vardais.

Susipažinus su operacinių sistemų samprata, bei trumpai apžvelgus pagrindinių OS naujoves, galime daryti išvadas, jog greitai besivystančioje visuomenėje ir spartėjant naujų technologijų vystymuisi , sulauksime dar daugiau tobulesnių , su daug daugiau naujų funkcijų operacinių sistemų. Tokių operacinių sistemų poreikis vis didėja ir atsižvelgdami į tai kūrėjai stengiasi suspėti vartotojams pateikti vis didesnius poreikius atitinkančias operacines sistemas.

  • Microsoft Word 255 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1452 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Operacinių sistemų naujovės
    10 - 4 balsai (-ų)
Operacinių sistemų naujovės. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/operaciniu-sistemu-naujoves.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 11 d. 21:55
×