Operatyvinę veiklą vykdančios institucijos


Įvadas. Operatyvinės veiklos pricipai. Operatyvinės veiklos uždaviniai. Operatyvinio tyrimo pagrindai. Operatyvinės veiklos objektai. Operatyvinės veiklos subjektai. Operatyvinės veiklos subjektų teisės. Operatyvinės veiklos subjektų pareigos. Pagrindinės operatyvinę veiklą vykdančios institucijos. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos. Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyba. Vadovybės apsaugos departamentas prie vidaus reikalų ministerijos. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie vidaus reikalų ministerijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: parengti operacinę sistemą vykdančių institucijų analizę.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kokie yra operatyvinės veiklos principai;

Išsiaiškinti kokie yra operatyvinės veiklos uždaviniai ir tyrimo pagrindai;

Susipažinti kokie yra operatyvinės veiklos objektai ir subjektai, kokios jų teisės ir pareigos;

Išsiaiškinti kokia yra Lietuvos operatyvinės veiklos sistema, kokios institucijos ją sudaro ir jų paskirtis.

2) nusikalstamų veikų išaiškinimas, taip pat rengiančių, darančių ar padariusių nusikalstamas veikas asmenų nustatymas;

3) pasislepia įtariamasis, kaltinamasis arba nuteistasis;

Operatyvinės veiklos objektai – tai rengiamos, daromos ar jau padarytos nusikalstamos veikos, jas rengiantys, darantys ar jau padarę asmenys, šių asmenų aktyvūs veiksmai neutralizuojant operatyvinę veiklą arba įterpiant nusikalstamų veikų struktūrų narius į teisėsaugos, krašto apsaugos ar kitas valstybės valdžios ir valdymo institucijas, kitų valstybių specialiųjų tarnybą veikla bei kiti su valstybės saugumu susiję asmenys ir įvykiai.

Kiekviena šių institucijų turi savo funkciją ir veikos pagrindus. Taigi, išsiaiškinsime ką kiekviena institucija konkrečiai daro Lietuvos Respublikos operatyvinėje sistemoje.

organizuoja ir koordinuoja muitų teisės aktų pažeidimų rizikos valdymą;

tikrinti, kaip vykdomi muitų teisės aktai;

2) tiria, analizuoja ir prognozuoja visuomeninius politinius bei ekonominius procesus, susijusius su valstybės saugumu;

Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sudėtyje gina valstybę karo metu.

Išsiaiškinusi ir išanalizavusi operatyvinės veiklos principus, uždavinius ir tyrimo pagrindus sužinojau kas yra operatyvinė veikla, kam ji reikalinga. Taip pat sužinojau kokiais įstatymais vadovaujasi operatyvinės veiklos subjektai, kokios jų teisės ir pareigos. Sužinojau kas yra operatyvinės veiklos objektas. Išsiaiškinau kokia yra Lietuvos operatyvinės veiklos sistema, kokios institucijos ją sudaro, kokia yra operatyvinių institucijų veikla. Kokie įstatymai reglamentuoja operatyvinių institucijų veiklą.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3850 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Operatyvinę veiklą vykdančios institucijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Operatyvinę veiklą vykdančios institucijos. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/operatyvine-veikla-vykdancios-institucijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:47
×