Operatyvioji atmintis RAM skaidrės


Informatikos skaidrės. Pk operatyvioji atmintis (ram). Kas yra RAM (random access memory)? Silicio atmintis. Ram. Senaisiais laikais. Ram tipai. Sdram. Sdram tipai. Ddr ram. Ddr2 ram. Sdram,ddr, ddr2 palyginimas. Ddr3 ram. Ddr 3 ram. DDR 2, DDR 3 palyginimo pavyzdys. DDR, DDR 2, DDR 3 veikimo pavyzdys. DDR 3 veikimo pavyzdys. “Rambus” ram. DRAM chrakteristikos. Pastabos apie RAM. Ram. Sd ram. Modulio arba lusto dydis. RAM lustų sparta.


RAM tai sisteminis PK komponentas, kuriame saugomi laikini duomenys. RAM yra tiesiog atmintis, į kurią įkeliami laikini duomenys ir vėliau jie apdorojami.

RAM yra elektroniniai lustai, pagaminti iš puslaidininkių, perkeltų ant silicio plokštelių, kaip ir procesoriai bei daugelis kitų lustų tipų. RAM atskirus atminties elementus sudaro tranzistoriai, kurių kiekvienas "atsimena“ tam tikrą duomenų kiekį, pvz., 1 arba 4 bitus, tol, kol įjungtas kompiuteris.

Įprasta RAM yra dinaminė (vadinama DRAM). Kad duomenys išliktų, ją reikia nuolat įkrauti iš naujo. Be maitinimo visi duomenys, esantys RAM, išnyksta. RAM labai artimai susijusi su CPU. Svarbu, kad RAM pakaktų ir ji būtų pakankamai sparti. Priešingu atveju RAM lėtins kompiuterį.

Devintajame dešimtmetyje masiškai naudota DRAM. Tai dinaminė RAM, kuri santykinai lėta. Ją pakeitė FPM (Fast Page Made), kuri taip pat dinaminė, tik spartesnė. Iš pradžių pavieniai RAM lustai buvo nejudamai montuojami didžiulėmis grupėmis tiesiog į pagrindinę plokštę. Vėliau imta jungti šiuos lustus į modulius. Jų plotis 8 bitai (su 30 kontaktų) ir 32 bitai (su 72 kontaktais). 32 bitų moduliai pritaikyti prie sisteminės magistralės, skirtos 32 bitų procesoriui ,,80486". Senesni 8 ir 32 bitų FPM RAM moduliai.

FPM veikė tik 66 MHz dažniu, tačiau to pakako sisteminės magistralės dažniui su senais procesoriais "Pentium". Po FPM pasirodė EDO RAM (Extended Data Out).

  • Informatika Skaidrės
  • 2014 m.
  • Aurimas
  • 34 puslapiai (1638 žodžiai)
  • Informatikos skaidrės
  • MS PowerPoint 4451 KB
  • Operatyvioji atmintis RAM skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Operatyvioji atmintis RAM skaidrės. (2014 m. Spalio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/operatyvioji-atmintis-ram-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:25