Operuotų nuo skrandžio navikų, pooperacinė slauga


Įvadas. Tyrimo metodika. Tyrimo metodai. Tyrimo imties charakteristika. Tyrimo instrumentas. Tyrimo eiga/procesas. Tyrimo etika. Literatūra. Priedai.


Vėžys, tai ne viena liga, tai yra visa jų virtinė. Visas jas žmonės vadina „vėžiu“, nes joms visoms yra būdinga viena bendra savybė, tai nenormalus ląstelių augimas. Iš esmės, tai yra didelė ligų grupė naikinanti aplinkinius audinius, plintanti per kraują bei limfą - kartu formuodama metastazes.

Vėžys ir navikai yra įvairūs, jie gali apimti daugybę žmogaus organų ir padaryti taip, kad jie funkcionuotų labai sunkiai. Žmogus kiekvieną dieną, kiekvieną minutę kovoja su šia liga ir kartais kova baigiasi ne taip, kaip mes norėtume. Viena iš tokių vėžio formų, kuri taip pat yra sunki, su kuria taip pat kovoja mano tyrimo objektai, tai yra žmonės, kurie serga skrandžio vėžiu. Ši vėžio forma šiuolaikiniame mūsų pasaulyje yra ne tiek dažna, kiek aktuali prevencijos klausimais. Skrandis - tai tuščiaviduris virškinamojo trakto organas, esantis po diafragma. Šis organas mums reikalingas maisto virškinimui, reikalingų medžiagų įsisavinimui, tad įsivaizduokime, kad ištikus tokiai problemai, mes turėtume apriboti savo maitinimosi galimybes ir pradėtume kovoti dėl savo gyvybės. Tačiau dėka įvairių prevencinių programų, sveikos gyvensenos skatinimo, Lietuvoje sergamumas šiomis ligomis mažėja. Didžiausias sergamumas buvo 1992 metais, kuomet užfiksuoti 1142 ligos atvejai, 2008 metais šis skaičius krito per pusę. Naujausiais duomenimis, sergamumas akivaizdžiai mažėja, tačiau apie 45-48% iš visų atvejų nustatomi III-IV stadijos. (J. Tamošauskienė, Apie skrandžio vėžį , 2009). Susidūrus su šia liga, pacientui vertėtų žinoti, kad aplink visada bus žmonių galinčių padėti: Gydytojai skirs gydymą, kol tuo tarpu slaugytojos organizuos tinkamą paciento priežiūrą, ir sieks pagerinti gyvenimo kokybę.

Tyrimo metodai: mokslinės bei medicininės literatūros, susijusios su pooperacine slauga ir skrandžio navikais analizė, bei kiekybinis tyrimas, anketinė apklausa, kuria siekiama išsiaiškinti pacientų informuotumą apie pooperacinę slaugą.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1680 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ringailė
  • Operuotų nuo skrandžio navikų, pooperacinė slauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Operuotų nuo skrandžio navikų, pooperacinė slauga . (2017 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/operuotu-nuo-skrandzio-naviku-pooperacine-slauga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:08
×