Optika. Lešiai


Laboratorinis darbas glaudžiamojo lęšio židinio nuotolio ir laužiamosios gebos nustatymas. Sklaidomojo lesiu zymejimas. Įgaubtieji lęšiai. Lesiu zymejimas. Lęšiai fizika. Plonieji lęšiai. Sklaidomieji lesiai. Optika fizika lesiai. Lesiais gaunamu atvaizdu braizymas uzdaviniai. Glaudziamieji lesiai.

Šviesos sklidimas pro optiškai skaidrų kūną – stiklinę prizmę. Nuo ko priklauso spindulio nuokrypio kampas θ? Kuo didesnis prizmės laužimo kampas φ, tuo spindulio nuokrypio kampas θ yra didesnis. Kaip spinduliai eina per prizmių rinkinius? Dabar pakalbėkime apie lęšį. Į lęšį galime žiūrėti kaip į prizmių rinkinį. Spindulių eiga už prizmių. Išvados. Suprantama- tokios formos lęšis spindulius sklaidys. Glaudžiamieji (iškilieji) lęšiai. Sklaidomieji (įgaubtieji) lęšiai. Lęšių žymėjimas brėžiniuose. Kai kurios sąvokos. Plonieji lęšiai. Apie plono lęšio optinį centrą. Spindulių eigos pro ploną lęšį ypatybės. Pagrindinės sąvokos ir dydžiai (tęsinys). Apie lęšio židinius. Apie sklaidomojo lęšio židinį. Dar apie sklaidomąjį lęšį. Dar apie laužiamąją gebą. Lęšiais gaunamų atvaizdų braižymas. Akis daiktą mato tada, kai nuo jo atsispindėjusi šviesa patenka į akį. Taško vaizdo radimas. Daikto vaizdo radimas. Vaizdai ekrane.
  • MS PowerPoint 59 KB
  • 2011 m.
  • 43 puslapiai
  • Rasa
  • Optika. Lešiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Optika. Lešiai. (2011 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/optika-lesiai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo