Optikos ir atomo fizikos kartojimo klausimai


Difrakcijos testai. Šiluminiai reiškiniai. Fizikos optikos uzdaviniai. Atomo fizika uždaviniai. Fizikos uždaviniai+interferencija. Fizikos kartojimas. Atomo ir branduolio fizika uzdaviniai. Fizika+optika+uzdaviniai. Kvantine optika klausimai atsakimai. Kas yra fizika optika.

Optika ir atomo fizika. Kartojimo klausimai. Elektromagnetiniai virpesiai. Maksvelio teorijos pagrindai. Banginė optika. Kvantinė optika. Kvantinės mechanikos elementai. Atomų ir molekulių spektrai. Kvantinės statistikos elementai. Atomo branduolys ir elementariosios dalelės.

Paaiškinkite laisvųjų elektromagnetinių virpesių susidarymą idealiajame kontūre. Sudarykite šių virpesių diferencialinę lygtį, parašykite ir paaiškinkite jos sprendinį.

Paaiškinkite slopinamųjų virpesių susidarymą realiajame kontūre. Užrašykite ir paaiškinkite šių virpesių diferenkokie virpesiai vadinami priverstiniais? Užrašykite ir paaiškinkite jų diferencialinę lygtį bei užrašykite ir paaiškinkite visuminės srovės stiprumo ir tankio išraiškas, apimančias laidumo ir slinkties sroves. Užrašykite ir paaiškinkite antrąją maksvelio integralinę lygtį, kaip faradėjaus elektromagnetinės indukcijos dėsnį.

Užrašykite ir paaiškinkite trečiąją ir ketvirtąją maksvelio integralines lygtis, kaip gauso teoremas elektromagnetiniam laukui.

Nurodykite elektrinio lauko stiprumo, slinkties, magnetinės indukcijos, magnetinio lauko stiprumo ir srovės tankio vektorių tarpusavio ryšį, išreikšdami jį per aplinkos parametrus: dielektrinę ir magnetinę skvarbas bei savitąjį laikas yra energijos srauto tankis? Suformuluokite šviesos atspindžio ir lūžio dėsnius. Kas yra visiškakokias bangas vadiname koherentinėmis? Sudėję dvi monochromatines koherentines šviesos bangas gaukite interferencinių maksimumų ir minimumų sąlygas.

Nuo kokių parametrų priklauso interferencijos rezultatas plonose skaidriose plėvelėse? Užrašykite interferencinių maksimumų ir minimumų sąlygas.

Paaiškinkite vienodo storio ir vienodo polinkio interferencinių juostų skada už apvalios kiaurymės pasirinktame erdvės taške stebimas difrakcinis minimumas ir kada maksimumas?.

Paaiškinkite fraunhoferio difrakciją siaurame plyšyje. Parašykite eigos skirtumų maksimumo ir minimupaaiškinkite fraunhoferio difrakciją tiesinėje gardelėje. Kaip gaunami difrakciniai spektrai ir nuo ko priklauso didžiausia stebimų spektrų eilė?.

Kas yra optinio prietaiso dispersija ir skiriamoji geba? Nuo ko priklauso tiesinės difrakcinės gardelės skiriamoji geba?.

Paaiškinkite bangų difrakcijos erdvinėje gardelėje reiškinį. Užrašykite bregų formulę nuo kristalo atominių plokštumų atsispindėjusių rentgeno spindulių difrakcijoskas yra natūrali ir poliarizuota šviesa? Ar galima paprasta akimi atskirti natūralią šviesą nuo poliarizupaaiškinkite dirbtinės optinės anizotropijos (mechaninės, elektrinės ir magnetinės) reiškinį. Koks jo praktinis taikymas?.

Apibūdinkite poliarizacijos plokštumos sukimo reiškinį. Nuo ko priklauso poliarizacijos plokštumos pasukimo kampas?.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1397 žodžiai)
  • Laisvė
  • Optikos ir atomo fizikos kartojimo klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Optikos ir atomo fizikos kartojimo klausimai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/optikos-ir-atomo-fizikos-kartojimo-klausimai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:35
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo