Optikos konspektas fizika


Pagrindinės Maksvelo teorijos lygtys. Elektromagnetinės bangos diferencialinė lygtis ir jos sprendinys. Bangos parametrai monochromatiškumas,intensyvumas. Šviesos sklidimo dėsniai. Šviesos atspindys ir lūžis. Lūžio rodiklis. Dispersija. Lūžio rodiklio priklausomybė nuo bangos dažnio. Šviesos stipris,srautas,apšviestumas,šviesis Šviesos stipris. Šviesos interferencija. Interferencija plonose plėvėse. Koherentinių šaltinių gavimo būdai. Heigenso-Frenelio principas. Frenelio zonų metodas. Šviesos difrakcija siaurame plyšyje taikant Frenelio metodą. Spektrai. Šviesos difrakcija tiesinėje gardelėje. Spektrai. Skirtumas tarp Frenelio ir Fraunhoferio difrakcijos. Poliarizacija šviesai atsispindint ir lūžtant dviejų dielektrikų riboje. Briusterio kampas. Poliarizacijos prietaisai. Maliu dėsnis. Šiluminio spinduliavimo mechanizmas ir jo dėsningumai. Emisijos ir absorbcijos geba. Absoliučiai juodas kūnas. Kirchofo ir Vyno poslinkio dėsniai. Stefano-Bolcmano dėsnis ir Relėjaus-Džinso formulė. Planko hipotezė. Išorinis fotoefektas ir jo dėsningumai. Komptono reiškinys ir jo lygtis. Šviesos slėgis.

Šiluminio spinduliavimo mechanizmas ir jo dėsningumai. Visi energijos turintys kūnai ją spinduliuoja. Labiausiai paplitęs spinduliavimas, kurį sužadina medžiagos dalelių šiluminiai virpesiai. Šitoks elektromagnetinis spinduliavimas yra vad šiluminiu. Kitais būdais sužadintas spinduliavimas vad liuminescenciniu ( katodinė, cheminė liuminescencija).

Spinduliavimas vad pusiausviruoju, kai kūnas per laiko vienetą išspinduliuoja tiek pat energijos kiek ir sugeria. Patirtis rodo, jog tik šiluminis spinduliavimas gali būti pusiausvirasis. Praktika rodo, kad pusiausviras gali būti tik šiluminis spinduliavimas todėl, kad jo intensyvumas kyla augant t-rai. Tarkime, kad pusiausvyra tarp spinduliuojančio kūno ir spinduliavimo sutriko, kūnas pradėjo daugiau spinduliuoti nei sugerti, tuomet pradės mažėti jo vid energ, o tuo pačiu ir t-ra. Spinduliavimo intensyvumas pradės mažėti ir mažės tol, kol išspinduliuojamos energ kiekis pasidarys lygus sugeriamam energ kiekiui. Taip nusistovės sistemos pusiausvyra. Bet kokiam spinduliavimui palaikyti reikalinga energija, nes visi spinduliuojantys kūnai eikvoja energiją. Fosforo švytėjimas – cheminė liuminescencija. Liuminescencija – kai kūnai patys skleidžia šviesą. Elektronai, lėkdami didesniu greičiu, nei šviesos greitis toje aplinkoje, sukelia Čerenkovo švytėjimą. Šie švytėjimai vad. liuminescenciniai, o medž – liuminoforais. Liumin. spinduliavimas vyksta tol, kol teikiama atatinkamos rūšies energija.

Jei kūno temp. žema, spinduliuojami tik infraraudonieji spinduliai. Kuo temp. aukštesnė, tuo platesnis spinduliavimo dažnių diapazonas.

18. Emisijos ir absorbcijos geba. Absoliučiai juodas kūnas Kietųjų kūnų ir skysčių šiluminio spinduliavimo spektras yra ištisinis: jį sudaro platesnis ar siauresnis dažnių  (arba bangos ilgių ) intervalas. Šiluminio spinduliavimo spektrui apibūdinti įvedamas kūno spektrinis energijos spinduliavimo tankis arba emisijos geba E,T. Pagal ap. E_(v,T)=(dW_w)/dv.Čia Taigi kūno spektrinis energijos spinduliavimo tankis yra lygus energijos srautui, kurį išspinduliuoja vienetinio ploto kūno paviršius 2 erdviniu kampu bangomis, kurių dažniai telpa vienetiniame intervale.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (2262 žodžiai)
  • Tomas
  • Optikos konspektas fizika
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Optikos konspektas fizika. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/optikos-konspektas-fizika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo