Optimalaus investicinio portfelio sudarymas


Įvadas. Investicinis portfelis. Investiciniai portfeliai kas tai? Investicinio portfelio rizika. Investicinio portfelio diversifikavimas. Investicinio portfelio sudarymas. Investicinio portfelio formavimas. Investicinio portfelio sudarymas. H. markowitz portfelio sudarymas. Markowitz portfelio teorijos samprata. Markowitz portfelio pritaikymas ir formvimas. Markowitz portfelio sudarymo teorija. Markowitz portfelio diversifikavimas. Markowitz portfelio teorijos trūkumai. Kapitalinių aktyvų įkainojimo modelis. Camp modelis. ATP modelis. Išvados. Literatūros sąrašas. Lentelių ir paveikslų sąrašas.


Pradedant kalbėti apie investicinio portfelio sudarymą, reikia išsiaiškinti kas tai yra, ir kokiam tikslui tai yra naudojama. Išanalizavus literatūros šaltinius, galiu teigti, kad investicinio portfelio sudarymo teorijos yra ganėtinai jauna mokslo šaka, kuri pradėjo vistytis XX amžiuje. Šios mokslo šakos ir investicinio portfelio sudarymo pradininku yra laikomas H. Markowitz, kuris savo darbe „Portfelio sudarymas “ pirmas paminėjo tokias sąvokas kaip akcijų portfelio rizika ir portfelio diversifikacija, taip pat, būtent šis mokslininkas sukūrė terminą diversifikuotas akcijų portfelis.

Mūsų laikais atsiranda vis daugiau žmonių siekiančių užsidirbti investuodami į akcijas, obligacijas, vertybinius popierius. Taip tampa jų papildomų pajamų šaltinių o kai kuriems asmenims netgi pagrindinių uždarbiu. Žmonės yra linkę investuoti siekdami gauti kuo didesnį pelną, tai yra gauti kuo didesnę grąžą. Tai galime padaryti sudarant investicinį portfelį, tai yra investuoti i kelis skirtingus finansinius aktyvus, tokiu būdu mažindami investavimo riziką.

Lietuvos ekonomistų domėjimąsi portfelio sudarymo teorijomis paspartino akcinių portfelių kūrimasis užsienyje. Tačiau nepaisant viso to Lietuvos vertybinių popierių rinkoje nėra plačiai naudojamos išsivysčiusiose šalyse paplitęs vertybinių popierių portfelio sudarymo ir valdymo metodas.

Taigi, mano darbo tikslas yra sužinoti apie tai kas tai yra investiciniai portfeliai, ir kokiu būdu jie yra sudaromi.

Daugelio ekonomistų manymu taupymas yra viena geriausių priemonių norint apsidrausti, kad tikrai turėsime pinigų jeigu mus vieną dieną užklups nelaimė. Tai padeda mums jaustis užtikrintai ir nepergyventi dėl ateities. Bet tai nereiškia kad visos mūsų pajamos turi būti taupomos, bet yra pastebėta, kad kuo daugiau sutaupome, tuo greičiau žmogus pasijunta laimingas. Todėl vienas iš taupymo variantų yra investicinis portfelis. ( V. KOZEL )

Dažnas asmuo yra linkęs investuoti, nes daugelio nuomone investavimas yra geras būdas padidinti investuojamų pinigų vertę. Juk investavimas pratraukia vien tuo, kad investuojant net nedidelę pinigų sumą, atgal mes galime atgauti kelis kartus o netgi ir kelis dešimt kartų daugiau. Tokiais būdas žmonės bando padidinti jau turimą kapitalą. Daugeliui investavimas tampa papildomu pajamu šaltiniu, o kai kuriems net ir pagrindiniu uždarbiu.

2 lentele Vertybinių popierių apibrėžimai. (Sudaryta pagal Viktoras FILIPAVIČIUS, et at. straipsnį.)

Taigi investicinių portfelių dėka investuodami į skirtingus finansinius aktyvus mažiname investavimo riziką ir didiname pelningumą. Nes investavimas į kelis skirtingus finansinius aktyvus yra saugesnis negu į vieną. Taigi kuo daugiau vertybinių poperių turime savo investiciniame portfelyje, tuo mažesnė yra rizika. Tai apsaugo mus tuo atveju jeigu venas iš mūsų investavimo šaltinių tampa nuostolingas. Tokiu atveju mes turėsime atsarginį, gelbėjantį mus variantą.

Daugumoje šaltinių yra minima, kad kiekvienas investicinis portfelis susiduria su didesne arba mažesne rizika. Dažniausiai tai yra norint gauti kuo didesnį pelną iš mūsų investicijų. Jog yra žinoma, kad kuo didesnė rizika, tuo didesnę investicinę grąžą mes gausime, o ko rizika yra mažesnė automatiškai ir mūsų uždarbis tampa mažesniu. Dar yra žinoma, kad rizika priklauso nuo investavimo laikotarpio, ko jis yra mažesnis, tuo daugiau mes galime žinoti apie ši laikotarpi, tiksliau nuspėti investavimas bus pelningas ar ne, todėl rizika yra mažesnė. Atvirkščiai yra su ilguoju laikotarpiu, kuris apima platesnį laiko tarpą, todėl šiuo laikotarpiu ir rizika tampa didesnė.

  • Microsoft Word 295 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4046 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Optimalaus investicinio portfelio sudarymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Optimalaus investicinio portfelio sudarymas. (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/optimalaus-investicinio-portfelio-sudarymas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 17:42
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!