Optimalaus prekių rinkinio pasirinkimas


Optimalaus prekių rinkinio pasirinkimas. Vartotojo prekių rinkinys. Vartotojo prekių krepšelis. Optimalus vartotojo pasirinkimas. Optimalaus pirkimo taisykle. Vartotojo abejingumo kreivių žemėlapis Biudžeto tiesė Vartotojo pusiausvyra Optimalus vartotojo prekių rinkinio pasirinkimas.

Vartotojas pasirinkdamas prekių rinkinius maksimizuoja savo naudingumą, t.y. atsiduria pusiausvyros būklėje. Derinant vartotojo abejingumo kreivių žemėlapį ir biudžeto tiesę, galima grafiškai pavaizduoti vartotojo pusiausvyrą (optimalų pasirinkimą). Sujungus šias kreives į vieną suderinami vartotojo norai ir jų patenkinimo ekonominės galimybės. Taigi, kreivių susikirtimo taškas konkrečiam vartotojui, turinčiam atitinkamas pajamas, tam tikru laikotarpiu yra vienintelis, nes bet kuris kreivės taškas gali turėti tik vieną liestinę. Tas taškas rodo, kiek pinigų pirkėjas skiria A prekei ir B prekei. Vartotojo naudingumo maksimizavimo taške (vartotojo pusiausvyros taške) dviejų prekių santykinė rinkos kaina lygi šių prekių ribinei pakeitimo normai:

Kadangi vartotojų pajamos yra ribotos, jis negali pirkti bet ko, ko tik užsinori, todėl tenka rinktis. Tačiau kaip išsirinkti prekes iš visų pateiktų? Geriausias vartotojo prekės išsirinkimas vadinamas optimalaus pirkimo taisykle, kuri apibrėžiama tuo, kad labiausiai vertinamos tokios prekės išsirinkimas, kurios nauda yra didesnė už pinigų naudą, tai yra suteikia maksimalų ribinį naudingumą, kuris yra didesnis už kainą.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1012 žodžiai)
  • Eglė
  • Optimalaus prekių rinkinio pasirinkimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Optimalaus prekių rinkinio pasirinkimas. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/optimalaus-prekiu-rinkinio-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:19
×