Optinės linijos Marijampolė - Alytus - Birštonas projektavimas


Įvadas. Projekto tikslai. Projekte naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Magistralinių optinių transportinių tinklų technologijų analizė. Optinės linijos trasos infrastruktūros ir variantų analizė. Optininės linijos projektavimo algoritmo sudarymas. Projektinė dalis. Optinio tinklo sandaros schemos sudarymas ir pagrindimas. Projektuojamo tinklo optinės galios balanso ir dispersijos įvertinimas. Projektuojamo tinklo įrangos parinkimo kriterijai. Medžiagų ir įrangos resursų paskaičiavimas. Projekto diegimo organizavimas. Išvados ir pasiūlimai. Naudotų informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Vietovės topografinis žemėlapis. ITU-T rekomendacijos G.652D, G.653, G654, G655, G.957. Suprojektuoti optinę kabelinę liniją Marijampolė – Alytus – Birštonas. Įvertinti trasos infrastruktūrą. Vadovautis telekomunikacijų tinklų projektavimo ir įdiegimo standartais.

Marijampolė – Alytus 2*622Mbps, Marijampolė – Birštonas 4*155Mbps, Alytus – Birštonas 4*155Mbps, 100Mbps, 34 Mbps.

Projektuojant optinės linijos Marijampolė – Alytus – Birštonas buvo vadovaujamasi šiais šaltiniais:

Tervydis, P., „Optinio ryšio tinklai““, 2012m. (KTU leidykla “Technologija”) .

Šiame vadovelyje radau informacijos apie optinio ryšio pagrindus, sistemų kompentus ir techologijas. Taip pat šiuo vadovėliu remtasi projektuojant optinės linijos trasa.

Šiame puslapyje esančiomis rekomendacijomis vadovavausi parinkdamas optikos tinklo komponentus bei kabelius.

Naudojantis šiais žemėlapiais galėjau suprojektuoti optinės linijos trasą Marijampolė – Alytus – Birštonas.

Šiame puslapyje radau visą informaciją apie WDM (bangos ilgių sutankinimas) sistemos technologiją.

Šiame puslapyje radau nemažai naudingos informacijos apie šviesolaidžius, daug vaizdinės medžiagos

Modernių optinio ryšio sistemų realizacija tapo įmanoma sukūrus tobulus optinio ryšio sistemų šviesos šaltinius – lazerius.

MM tipo kabelio ilgiausias leidžiamas klojimo atstumas yra 2000m., MM tipo skaidulos dispersija yra gana didelė, dėl to signalai per ilgą atstumą išsikraipo. Mano projektuojamos atkarpos ilgis yra 108000m. (bendras ilgis Marijampolė – Alytus – Birštonas). Todėl dėl iškraipymų per ilgą atstumą vengimo, naudojamas SM tipo kabelis (vienmodis) ilgesniuose nei 2km atstumuose..

Skaidulų kiekis yra parenkamas įvertinus visoje atkarpoje galimus naujus abonentus, nes neracionalu būtų kloti kabelį tik tarp stočių, kurioms pateikta užduotis, kadangi kabelio klojimo kaštai gerokai viršija pačio kabelio kainą, todėl atsižvelgiant į trasos infrastruktūrą, parinktas 48 skaidulų kabelis.

Pirmiausia pasirodė laikinis sutankinimas (angl. Time Division Multtiplexing (TDM)). Technologijoms tobulėjant atsirado galimybė sutrumpinti išsiunčiamo impulso trukmę, tuo pat metu dispersija buvo pakankamai mažą, kad impulso trukmė neišsiplėstų net už dešimčių kilometrų. Tai suteikė galimybę tos pačios bangos ilgio impulsus perduoti vieną po kito kelis kartus. Ir nors tokiam sutankinimui reikia geros sinchronizacijos, bet šiai technologijai taikyti tiko jau tuo metu plačiai naudojami kabelai atitinkantys G.652 rekomendaciją pagal ITU-T standrtą, kurie turėjo nulinę dispersiją 1310 nm. bangos ilgiui ir dar vieną langą su sąlyginai nedidelia dispersija prie 1550 nm. bangos ilgio.

Kadangi projektuojamoje optinėje linijoje numatoma didžiausia sparta 622Mbps, tai neverta naudoti brangias technologijos, todėl šio projekto įgyvendinimui užteks šių STM-4, STM-1, ETH ir E-3, kurios veikia sinchroninės skaitmeninės hierarchijos technologijos principu (angl. Synchronous optical network (SDH)).

Įvesties ir išvesties tankintuvai (angl. Add - Drop Multiplexers (ADM)) yra universaliausi SDH tinklo įrenginiai, nes jie gali įvesti ir išvesti reikiamus įvairių spartų srautus. SDH ADM yra naudojami ryšių tinklams sukurti, kuriuos sudaro SDH žiedo ir taškas - taškas sujungimai.

Įvesties ir išvesties tankintuvas (ADM) turi sąsajas, kuriomis galima prijungti kitų technologijų tinklus prie SDH tinklo. Naudojant ADM, suteikiama prieiga prie reikiamos juo perduodamų srautų dalies. Be to, naudojant laikinį sutankinima (TDM), ADM gali perduoti mažesnius bitų perdavimo spartos srautus didesnes bitų perdavimo spartos srautams. Vieno lyg­ mens tankintuvas ir išskirstytuvas gali sutankinti srautus, kurie įvedami jo įėjimuose i vieną OC-N signalą. Įvesties ir išvesties mazge įvedami ir išvedami tik reikalingi signalai, o visi kiti perduodami toliau, nereikalaujant specialių leidimų ar kitokio signalų apdorojimo.

  • Microsoft Word 242 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (6152 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gediminas
  • Optinės linijos Marijampolė - Alytus - Birštonas projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Optinės linijos Marijampolė - Alytus - Birštonas projektavimas. (2019 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/optines-linijos-marijampole-alytus-birstonas-projektavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 11:27
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema