Optiniai diskai


Diskas cd referatas. Optiniai diskai kas tai yra.

Optiniai diskai. Jų privalumai. Cd diskai. Cd-rom technologija. Cd-r technologija. Cd-mo technologija. Cd-rw technologija. Cd patikimumas. Dvd (digital video disc) optiniai kaupikliai. Dvd veikimo principai. Dvd-r diskai. Dvd-ram diskai. Pagrindiniai gamintojai. Interneto šaltiniai.

        magneto-optiniai įrenginiai yra plačiai naudojami daugelyje sričių: dideliu duomenų bazių archyvavimui ir kopijavimui, leidiniu (žurnalu, laikraščių, knygų ir panašiai) saugojimui ir pernešimui i kitus kompiuterius, didelio skenuotų vaizdu kiekio (arba dideles apimties) saugojimui, garso ir vaizdo įrašams, dažnai keičiamų didesnes apimties duomenų (arba mo įrenginiai derina magnetine ir lazerine (optine) technologijas keičiamiems (removable) diskams užtikrindami kartu ir didele sparta, ir laikmenų talpa. Jie gerai suderinti su pasauliniais standartais. Tuo tarpu , cd-rom (ir cd-r) sukelia daug suderinamumo problemų. Mo laikmenos patogesnes už cd dar ir tuo, kad jas galima pildyti po truputi, kai cd laikmenos turini reikia paruošti iš anksto, o tik tada kepti visa (arba papildyti dideliais kąsniais - sesijomis). Be to cd-iš tikro, mo įrenginiai duoda neribotą diskų atminties talpą, nes prirašytus diskus galima lengvai pakeisti. Be to, kiekvienam atskiram projektui (leidiniui, skaitmeniniams video ir audio įrašams, cad/cam taikymui) galima paskirti atskira dideles talpos pigia mo laikmena - todėl galima turėti tvarkingesnę duomenų struktūrą ir nepaklysti vieno didelio kompiuterio disko labirintuose. Galimybė keisti laikmenas duoda pranašumą mo įrenginiams lyginant su disku masyvais (raid), nes mo diskai pasižymi nedidele duomenų saugojimo savikaina - tik jav centai už megabaitą. Tai sudaro tik aštunta dalį mo laikmenos yra sukurtos iš tvirtos polikarboninės plastmasės - tokios pat, kaip ir neperšaunamas stiklas. Duomenys saugiai jaučiasi uždaryti polikarboniniais sluoksniais - jiems nebaisus jokie teršalai. O pvz. , jaz įrenginio galvutės esant didesniam užterštumui gali subyrėti ir jų pakeitimas labai brangus. Todėl informacija mo laikmenose gali būti patikimai saugoma per 50 metų - daug ilgiau nei kietuosiuose diskuose ar magnetinėse juostose. Jiems nebaisus ir stiprus magnetiniai laukai, nes duomenys užrašyti derinant magnetinius ir optinius principus. Jau paminėtas jaz laikmenas reikia saugoti ir nuo magnetiniu lauku (pvz. , stereo grotuvų). O kas, jei jums iš ranku išsprūdo jaz diskas? Belieka čiupti sau už galvos - plonas aliumininis jaz diskas tokio išbandymo dažniausiai neištveria. Mo diską galite numesti iš dukart didesnio aukščio ir dukart dažniau. Ir neužmirškite - jaz laikmenas gali nuskaityti tik ne ypač paplitę jaz įrenginiai. Patikimumas - viena pagrindiniu priežasčių, kodėl maxoptix mo įrenginius pasirinko jav oro pajėgos vienam iš didžiausius reikalavimus keliančiam uždaviniui spręsti.

  • Microsoft Word 110 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (3135 žodžiai)
  • Arūnė
  • Optiniai diskai
    10 - 3 balsai (-ų)
Optiniai diskai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/optiniai-diskai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 05:12
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo