Optinio tinklo projektavimas


Optinio rysio tinklu projektavimas. Optines linijos projektavimas. Optinio kabelio klojimas. Optinės linijos projektas. Optiniu tinklu technologijos. Kabelių klojimo technologija. Optinio ryšio technologijų analizė. Optinio tinklo elementai. Optinių tinklų projektavimas. Šviesolaidinio kabelio klojima.

Įvadas. Projekto tikslai. Projekte naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Optinio ryšio technologijų analizė. Wdm sistemų elementai. Optiniai tinklai. Didžiausias tankis. Kokybės klausimai. Wdm taikymai. Optinių sąsajų tipai ir jų analizė. Optinės linijos trasos infrastruktūros analizė. Projektinė dalis. Projektuojamos optinės linijos kabelio ir informacijos perdavimo sistemos pasirinkimas ir pagrindimas. Optinės linijos trasos pasirinkimas ir pagrindimas. Optinės linijos perdavimo charakteristikų skaičiavimas. Medžiagų ir įrangos specifikacija. Projektuojamo tinklo konfigūravimas ir valdymas. Snmp aprašas. Optinės linijos projekto įdiegimo organizavimas. Bendrieji reikalavimai vykdant žemės darbus. Kabelinių ryšio linijų tiesimas. Kliūčių apėjimas. Įspėjamieji trasos ženklai. Nurodomieji krl ženklai. Darbų pridavimas. Darbo sauga ir ekologija. Išvados ir pasiūlymai. Naudotų informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Projektuojama optinė linija bus konkurencinga duomenų perdavimo segmente dėl naujausių technologijų panaudojimo ir geros infrastruktūros analizės. Parinkta informacijos perdavimo ir apdorojimo įranga yra labai lanksti, jos atnaujinimas paprastas. Atsiradus poreikiui, įdiegiami papildomi moduliai vienai ar kitai sąsajai ir prijungiamas naujas klientas ar tinklo šaka. Ateityje galima tęsti didesnio kiekio šviesolaidinius kabelius ir plėsti FTTH teikiamų paslaugų zoną. Vilniaus mieste laisvų skaidulų skaičius sparčiai mažėja, tad banginis sutankinimas yra gera išeitis praplėsti informacijos perdavimo kanalus. Laisvas skaidulas galima nuomoti arba parduoti. Taip pat vietoj visos skaidulos pardavimo, galima nuomoti/parduoti tik tam tikrą bangos ilgį. Jau pasirodė informaciją apie ateities technologijas, tokias kaip WDM PON, kurios turėtų būti pateiktos rinkai kažkur 2020 metais. Tad jei yra galimybė ir finansinės sąlygos – siūlyčiau tiesti kiek įmanoma daugiau skaidulų nešančius kabelius. Įgyvendinus šį projektą, Antakalnio, Rokantiškių ir Naujosios Vilnios gyventojai turės galimybę naudotis sparčiuoju internetu bei kitom IP tinklais teikiamom paslaugom. Optinės linijos administratorius turės didelį pralaidumo potencialą, kurį palaipsniui galima didint pasitelkiant papildomus bangos ilgius bei laisvas skaidulas.

Pakankamai išplėtus miesto tinklą, siūlyčiau tinklo plėtros darbus pratęsti rajone. Tendencijos rodo, kad IT sfera augs ir investicijos atsipirktų gan greitai. Atlikus gerą reklaminę kampaniją, dabartinės laisvos skaidulos ar bangų ilgiai būtų greitai išnaudoti. Atlikus priminę apklausą Rokantiškių gyvenvietėj, didžioji dalis apklaustųjų sutiktų mokėti didesnę nei Vilniaus mieste kainą už kokybiška, spartų ir patikimą duomenų perdavimo paslaugą. Dalis gyventojų pageidauja įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, tačiau dėl prastos ryšio kokybės jos būtų neefektyvios. Naujai statomame rajone siūlyčiau plėtoti FTTH technologiją. Kadangi visa infrastruktūra bus kuriama nuo nulio, tad numatyti ir suprojektuoti rajono vietinį tinklą yra žymiai paprasčiau ir mažesniais įrengimo kaštais. Taip pat FTTH technologiją galima pasiūlyt dabartiniam Rokantiškių gyventojam, kadangi artimiausiu metu ten bus atnaujinamas elektros energijos tiekimo tinklas. Suderinus projektus su AB „LESTO“ , šviesolaidinių kabelių klojimas gyvenamose teritorijose gali būti vykdomas paraleliai taip taupant paslaugos įrengimo kaštus. Dėka to, paslaugos įrengimo įkainiai gyventojams bus mažesni ir potencialių klientų kiekis turėtų padidėt.

  • Microsoft Word 180 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (6847 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitoldas
  • Optinio tinklo projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Optinio tinklo projektavimas. (2012 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/optinio-tinklo-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 00:34
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo