Optinių tinklų projektavimas


Optinio tinklo projektavimas. Optines linijos projektavimas. Optinis tinklas magistro darbas. Optinio tinklo projektas. Optinio tinklo breziniu. Vienmode skaidula. Optinių tinklų darbai. Šviesolaidžių projektavimo aprašas. Ko reikia projektuojant optiny tinkla. Optinis tinklas referatas.

Optinių tinklų projektavimas. Norint sukurti optinį tinklą reikia išnagrinėti optines skaidulas, jomis sklindančius spindulius, siuntimo ir priėmimo įrenginius. Tik tuomet galėsime priimti optimaliausius sprendimus.

Norint sukurti optinį tinklą reikia išnagrinėti optines skaidulas, jomis sklindančius spindulius, siuntimo ir priėmimo įrenginius.

Pluoštinės optinės perdavimo linijos lyginant su metaliniais kabeliais pasižymi tokiais privalumais: didelė pralaidumo galia, mažu slopinimu, mažais gabaritiniais matmenimis ir mase. Tai pat yra atsparios trukdžiams, patikima saugumo technika ir nesukuria jokios tarpusavio įtakos. Pluoštinėse optinėse ryšio linijose naudojamos optinio diapazono bangos. Matomų spindulių bangų ilgių diapazonas yra. 760 nm. Dažniausiai pluoštinėse ryšio linijose naudojamos infraraudonųjų spindulių diapazonas, kurių bangų ilgiai yra 760 nm.

Taigi optinė skaidula yra sudaryta iš skaidrios šerdies bei vieno ar net kelių apsauginių plastmasinių sluoksnių, saugančių nuo išorinio poveikio ir suteikiančių šviesolaidžiui stiprumo. Ties dviejų ribų su skirtingais lūžių rodikliai riba atsiranda šviesos lūžis. Kai išorinė aplinka yra optiškai tankesnė ir kritimo kampas yra didesnis už kritinį įvyksta atspindys. Gaminant šviesolaidžius optinės medžiagos parenkamos taip, kad visame skaidulos ilgyje būtų palaikomas pastovus (didesnis už kritinį) lūžio rodiklis ir pastovūs geometriniai matmenys. Tokiu būdu šviesolaidyje atsiranda visiškas atspindys, kuris neleidžia šviesai išeiti už skaidulos ribų ir nuk priklausomai nuo šviesolaidžio šerdies diametro šviesolaidžiai skirstomi į vienos modos ir daugiamodžius. Vienos modos šviesolaidžio šerdies diametras turi būti ģm – 10 ģm ribose, o daugiamodžių 50 ģm ir daugiau. Vienmodės skaidulos pasižymi mažesniu slopinimo koeficientu ir geresniu pralaidumu. Tačiau jos yra brangesnės. Be to, į vienmodę skaidulą sunkiau įvesti šviesos spindulį. Jas sunku sujungti su mažais nuostoliais ir jų optinės jungtys žymiai brangesnės. Daugiamodės skaidulos patogiau montuojamos, jų galinės optinės jungtys charakterizuojamos mažesniu slopinimu. Joms skirti 0,85 ģm šviesos šaltiniai yra pigūs ir populiarūs, tačiau tokių skaidulų slopinimas. 4db/km, o pralaidumo juosta tik 800 mhz*km ir tai priimtina tik vietiniams ryšio tinklams.

  • Microsoft Word 269 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (838 žodžiai)
  • Vitoldas
  • Optinių tinklų projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Optinių tinklų projektavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/optiniu-tinklu-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 12:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo