Organinės trąšos


Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto. Želdinių ir agrotechnologijų katedra. Mėšlo sudėtis. Mėšlo granulės. Žalioji trąša. Kompostas. Komposto rūšys. Komposto krūvos formavimas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


2)Susipažinti su žaląją organinę trąša ir sužinoti kada ir kokiu metu jas geriausiai naudoti, auginti

1)Mėšlas kaip organinė trąša sparčiai nyksta iš Lietuvos dėl mažėjančių gyvulininkystės ūkių skaičiaus. Mėšlės pranoksta neorganines trąšas, nes jis praturtina dirvožemį humusu, kuris dėl intensyvaus ūkininkavimo sparčiai mažėja. Šiais laikais gyvulių mėšlas pradedamas pirkti, kadangi tai gali sutaupyti 25% daugiau išlaidų negu neorganinės trąšos. Norint pasiekti geriausią rezultatą, gyvulių mėšlas turi būti maišomas su durpėmis, nes jis sulaiko didelį kiekį amoniako.

2)Žalioji organinė trąša tai augalų liekanos kurios būna užariamos nuėmus derliu ar vos užaugus sideraciniams iki tam tikros masės. Žalioji trąša puikiai tinka norint išnaikinti piktžoles ar keikuriuos kenkėjus, taip pat tuo pačiu metu atstatant dirvos būklę, bei ja praturtinti azotu taip sutaupant išlaidas azoto trąšoms. Labiausiai paplitusios žaliosios trąšos būtų rapsai dėl kainos ir pupiniai augalai dėl žalinimo programos.

3)Kompostavimas labiau tinkamas naudoti nedidėliams plotams tręšti, kaip daržui esančiam netoli namų. Kompostavimas tai vienas lengviausių trešimo būdų, kadangi jam naudojamos įvairios liekanos, kurias būtų sunku panaudoti kitais būdais.

  • Microsoft Word 565 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3041 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Organinės trąšos
    10 - 2 balsai (-ų)
Organinės trąšos. (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/organines-trasos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 03:20
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo