Organiniai junginiai pramonėje referatas


Kokiu angliavandeniliu yra naftoje. Is kokiu angliavandeniliu sudarytas benzinas. Švino organiniai junginiai. Įvairūs organiniai chemikalai. Angliavandenilių degimas skaidrės. Referatas apie benzina. Kokiu angliavandeniu yra naftoje. Kokiu junginiu yra naftoje. Oktaninis skaicius uzdavinys. Organiniai junginiai referatas.

Organiniai junginiai pramonėje. Naftos pedirbimas. Distiliavimas. Transportas. Įvairūs produktai. Metanolis. Etanolis. Glikolis. Glicerolis. Plastikai. Statybinės medžiagos.


Žaliavinė nafta perdirbama specialiuose įrenginiuose. Gauti produktai naudojami tiesiogiai arba toliau gryninami naftos perdirbimo gamykloje. Lietuvoje naftos perdirbimo įmonė veikia mažeikiuose.

Naftos perdirbimo įrenginys – tai labai dideli žaliavinės naftos ir gatavų produktų rezervuarai, aukšta distiliacijos kolona ir apie 1000 km ilgio vamzdynas. Iš kokių angliavandenilių sudaryta žaliavinė nafta, priklauso nuo to, kur ji išgaunama. Dėl to pedirbimo įrenginiai taip pat skiriasi. Jų dydį ir sandarą lemia, kokia nafta bus perdirbama.

Iš naftos gaunamas kuras naudojamas namams šildyti, pramonėje – varikliams sukti. Naftos chemijos pramonėje iš naftos ir dujų gaminama daug produktų: plastmasės, vaistai, guma, dažai, valymo priemonės, kosmetika, chemikalai ir gyvulių pašaras.

Benziną sudaro paprasčiausieji skystieji angliavandeniliai. Matas, nusakantis benzino kokybę, yra oktaninis skaičius. Automobilių vidaus degimo varikliams svarbu kuo didesnis oktaninis skaičius. Didelio oktaninio skaičiaus benzinas ir deguonis cilindre nesprogsta per anksti. Detonuojant cilindro stūmoklis juda trūkčiodamas, ir ,,užkala‘‘ variklis.

Anksčiau oktaninis skaičius buvo didinamas į benziną pridedant organinių švino junginių. Taip buvo gaunamas švino turinis benzinas. Tačiau švinas, šalinamas su išmetamosiomis dujomis, teršia aplinką. Šiandien naudojame bešvinį benziną.

  • Microsoft Word 1502 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Organiniai junginiai pramonėje referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Organiniai junginiai pramonėje referatas. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/organiniai-junginiai-pramoneje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 23:18
×