Organizacija, kurioje norėčiau dirbti Apple


Organizacija , kurioje norėtume dirbti. Kaunas , 2015 Organizacijos idėjų generavimas Organizacijos idėjų pristatymas. Organizacijos idėjų palyginimas ir atranka. Verslo idėja Vertinimo kriterijai. Neribotas Wi Fi. Sporto klubas. Išmanusis sviesto tepiklis. Atrinktos idėjos charakteristika esmė , patrauklumas , simbolinis pavaizdavimas. Poreikių , kuriuos siekia verslo kūrėjai patenkinti , aprašymas. Organizacinės aplinkos analizė. Tiesioginės aplinkos analizė. Netiesioginės aplinkos analizė. SSGG analizė pasirinktai verslo idėjai. Organizacijos kūrimas. Verslo organizacijos formos pasirinkimas. Organizacijos vertybių bei kultūros aprašymas. Planavimo sprendimai. Organizacijos vizijos , misijos aprašymas. Pagrindiniai organizacijos tikslo nustatymai. Organizaciniai sprendimai. Organizacijos personalo apibūdinimas. Valdymo stiliaus ir valdymo metodų parinkimas. Organizacinės valdymo struktūros sukūrimas. Vadovavimo sprendimai. Motyvavimo priemonių taikymas. Darbuotojų ugdymo priemonių nustatymas. Kontrolės sprendimai. Organizacijos veiklų atlikimo grafiko sudarymas. Kontrolės metodai produkto paslaugos kokybės užtikrinimui.

Atliekant šį grupinį darbą buvo stengiamasi sugalvoti tokį produktą arba paslaugą, kuri kuom nors pasitarnautų ne tik jos kūrėjams bei gamintojams, bet ir visuomenei. Orientuojamasi į visuomenę būtent dėl to, kad jie yra pagrindiniai klientai. Tą suprato IT technologijas gaminanti lyderė „Apple“. Jos pranašumas prieš konkurentes (Samsung, Dell, HP ir kt.) yra, kad jie suprato - pirkėjas yra viskas. Todėl didžioji dalis jų produkcijos pirmiausiai yra orientuota į pirkėja, kaip jam palengvinti gyvenimą o ne pelną, kurį gali gauti pardavus tą produktą. Todėl mes pasekėme panašių principų ir to pasėkoje buvo sugeneruotos trys idėjos:

Visų pirma buvo atrinktas belaidis nemokamas ryšys, dar suprantamas kaip Wi-Fi. Jis išsiskirtų nuo dabartinių konkurentų, kurie teikia šias paslaugas, dviem aspektais. Vienas iš jų būtų, kad juo būtų galima naudotis neribotai. Ne taip, kaip šiuolaikiniai internetai turi ribą kokią nors (labai populiaru yra 2GB) tačiau mūsų būtų neribotas. Norint juo naudotis reiktų sumokėti tam tikrą sumą kas mėnesį. Principas panašus į viešojo transporto elektroninių bilietų ir KTU universitetuose teikiamų Wi-Fi ryšio sistemos hibridą. Asmuo, prisiregistravęs prie sistemos su savo prisijungimo vardu ir slaptažodžiu ir sumokėjęs mėnesinį mokestį galėtų naudotis internetu neribotai visoje Kauno teritorijoje. Prieigą prie belaidžio ryšio užtikrintų pastatyti ryšio siųstuvai daugelyje miesto vietų. Taigi tai būtų pirmasis belaidis ryšys turintis tokią interneto prieigą Kauno mieste.

Kita idėja yra sporto klubas, kuris būtų prieinamas kiekvienam. Prieinamas, tai turima omenyje konkuruotų savo abonemento kaina, kurį būtų mažesnė ne mažiau negu 25% konkurentų siūlomos kainos. Kyla klausimas kodėl didžiausias dėmesys yra būtent kaina? Todėl, kad šiais laikais, norint lankyti sporto klubą, reikia turėti nemažas pajamas, todėl ne kiekvienas gali sau tą leisti, pavyzdžiui pagyvenę žmonės, studentai, paaugliai arba minimalias pajamas gaunantys piliečiai. Tačiau, gyvenant šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje stresas, greitas maistas, užterštumas ir kiti veiksniai neigiamai veikia žmogaus organizmą, aktyvaus laisvalaikio svarbą vis tampa aktualesne. Taigi, šis sporto klubas leistų daugumai sportuoti per daug nenuskriaudžiant savęs ir savo piniginės.

Trečia ir paskutinė idėja yra išmanusis sviesto tepiklis. Manom, kad kiekvienas yra susidūręs su tokia situacija, kai gaminantis pusryčius ir tepant sviestą jis yra kietas, sunkiai tepasi. Todėl ir kilo idėja sukurti išmanųjį sviesto tepiklį. Jo principas yra panašus į pieštukinių klijų - sviestas būtų tūbelėje, kurios apačioje yra ratukas. Ratuko pasukimu sviestas po truputi išlystų iš tūbelės ir lengviau būtų užtepti ant pageidaujamo maisto produkto. Žodis „išmanusis“ yra nė vien dėl skambesnio pavadinimo, nes esant reikalui sviestą galima būtų pakeisti į margariną, prieskonius, padažus arba panašius maisto gaminime naudojamus produktus. Taigi, išmanusis sviesto tepiklis yra paprastam darbui sukurtas nepaprastas ir įdomus produktas.

Idėja buvo paprasta, kiekvienas iš grupės dešimt balų vertinimo sistemoje (nuo 0 iki 10) galėjo įvertinti idėja pagal pateiktus kriterijus, o pabaigoje buvo susumuoti įvertinimai. Taigi, pažvelgus į paskutinį stulpelį („Galutinis rangas“) galim pastebėti, kad daugiausia balų surinkusi ir 1-ą vietą užėmusi idėja yra Išmanusis sviesto tepiklis, nes daugiausiai įvertinimu gavo už maža pradinį kapitalą, idėjos įgyvendinimo lengvumą ir idėjos pasiteisinimo laikotarpį.

Kiekvienas sukurtas produktas turi savo prasmę. Mūsų sukurtas Išmanusis sviesto tepiklis nėra išimtis. Jo esmė, kaip ir buvo minėta 1.1 poskyryje (žr. 2psl.) yra palengvinti kasdieninę žmogaus buitį, tiksliau - sviesto tepimą ir ne tik. Pagrindiniai prioritetai būtų produkto funkcionalumas ir patrauklumas. Būtent todėl medžiagai, iš kurios jis būtų gaminamas, būtų naudojamas nerūdijantis plienas, nes jis suteikia prabangos jausmą produkto išorei, lengviau ji naudoti ir ilgesnis tarnavimo laikotarpis. Todėl, dėl šių išvardytų dalykų jis būtų patrauklus nė vienam galimam pirkėjui.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 106 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3943 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Organizacija, kurioje norėčiau dirbti Apple
    10 - 10 balsai (-ų)
Organizacija, kurioje norėčiau dirbti Apple. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacija-kurioje-noreciau-dirbti-apple.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:38
×