Organizacija vadybos objektas


Organizacija (įmonė, įstaiga) – vadybos objektas. Organizacija kaip sistema. Pagrindinės organizacijos charakteristikos. Sistemų teorija teigia. Organizacijos išorinė aplinka. Tiesioginio poveikio aplinka. Netiesioginio poveikio išorinė aplinka. Organizacijos tikslų sistema. Ekonominiai tikslai gali būti grupuojami į. Šiuolaikinės organizacijos vieta visuomenėje ir jos bruožai. Organizacijos pagal savo išsivystymą, modernumą yra labai skirtingos. Jacoca teigia. Ekonominiai valdymo metodai. Ekonominės stimuliacijos metodai. Ekonominės atsakomybės metodai. Organizaciniai administraciniai valdymo metodai. Daugiausiai pasitaikantys šių metodų išreiškimo svertai yra šie. Pagal šiuos svertus yra išskiriamos trys organizacinių administracinių valdymo metodų poveikio grupės. Socialiniai ir psichologiniai valdymo metodai. Socialiniai valdymo metodai. Psichologiniai valdymo metodai.


Tikslas: suvokti vadybos objektą – organizaciją, kaip sistemą; suprasti verslo organizacijos tikslus, reikšmę, valdymo metodus.

UŽDAVINIAI: Suvokti organizaciją, kaip vieningą, sąveikaujančią su išorine aplinka, sudarytą iš tarpusavyje susijusių posistemių , sistemą; Suprasti bendruosius verslo įmonės tikslus ir jų derinimo principus; Įvertinti verslo organizacijų reikšmę visuomenėje ir jų modernumo bruožus; Išnagrinėti valdymo metodus ir jų taikomus instrumentus.

Viena svarbiausių bet kokios organizacijos charakteristikų yra tikslai. Tikslas – būsena, kurią organizacija stengiasi pasiekti; tikslai – baziniai organizacijų elementai. Antra charakteristika yra personalas, be kurio jokia organizacija negali funkcionuoti. Trečia universali organizacijos charakteristika yra valdžia. Vieni organizacijos nariai atlieka kontrolės funkcijas, kiti būna kontroliuojami. Ketvirta charakteristika – organizacijos kultūra. Kiekvienoje organizacijoje būna kokios nors normos, taisyklės, vertybių skalė, kuri apsprendžia žmonių elgseną. Šios normos, vertybės gali skatinti darbuotojus aktyviam organizacijos tikslų įgyvendinimui, arba priešingai – trukdyti. Kultūros įtaką organizacijai plačiau nagrinėsime vėlesnėse paskaitose.

Sistemų teorija teigia, kad bet kokia gyvojo ir negyvojo mikro ir makro pasaulio sistema gali ilgai egzistuoti ir vystytis, jeigu yra užtikrinamos dvi būtiniausios sąlygos – sistemos atvirumas aplinkai ir sistemos posistemių buvimas ir tarpusavio sąveika. Šie dėsningumai galioja ir organizacijoms.

Vartotojai. Pagrindinis kiekvienos organizacijos tikslas rasti vartotojus ir juos išlaikyti.

  • MS PowerPoint 213 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1568 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Organizacija vadybos objektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacija vadybos objektas. (2017 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacija-vadybos-objektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 16:50
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo