Organizacijos biurokratija


Įvadas. Dėstomoji dalis. Biurokratijos samprata. Organizacijų struktūra – biurokratija. M. Weberio biurokratija – moderniosios valstybės valdžios sprendimų administravimo būdas. Idealusis biurokratijos modelis sąvoka ir konstravimas. Idealiojo biurokratijos tipo bruožai. Biurokratija kaip taisyklių visuma ir tarnautojų kompetencija grindžiamas. Mechanizmas. Biurokratija kaip nuasmeninta hierarchinė sistema. Biurokratija kaip profesija. Tradicinis viešojo administravimo modelis m. Weberio biurokratija poweberinės biurokratijos teorijos. Weberio idealaus valdymo teorija. Išvados. Naudotos literatūros/šaltinių sąrašas.

5. 1. Biurokratija kaip taisyklių visuma ir tarnautojų kompetencija grindžiamas mechanizmas

Stengdamasis būti kiek įmanoma objektyvus, Weberis vis tik buvo priverstas pripažinti, kad nors nuasmeninta hierarchinė įstaigų administravimo sistema turėtų didinti biurokratijos efektyvumą, ji gali peraugti į gana pavojingą neigiamą tendenciją. „Biurokratinį aparatą su jo savitu nuasmenintu pobūdžiu galima lengvai priversti dirbti bet kam, kas tik žino, kaip įgyti jo kontrolę. Racionaliai sutvarkyta pareigūnų visuma sklandžiai tęsia savo funkcionavimą net priešui okupavus šalį: jam tereikia paprasčiausiai pakeisti aukščiausius pareigūnus.“ Taigi, galima sakyti, kad nors biurokratijos hierarchizavimas ir nuasmeninimas, kol neperžengiamos tam tikros leistinos ribos, gali padaryti biurokratinį administravimo mechanizmą efektyvesnį, vis dėlto šis procesas, per stipriai įsibėgėjęs, gali paversti biurokratus aklai ir nesusimąstant viršininkų nurodymus vykdančiais pavaldiniais. O tai savo ruožtu kels didžiulę grėsmę ne tik valstybės saugumui bei gerovei, bet ir kiekvieno tarnautojo asmeninei laisvei.

Weber, Max, Economy and Society. New York: Bedminster Press, 1968.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (4364 žodžiai)
  • Elena
  • Organizacijos biurokratija
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacijos biurokratija. (2013 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-biurokratija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:40
×