Organizacijos darbuotojų moralinė atsakomybė


Etikos referatas. Organizacija ir jos darbuotojų moralinė atsakomybė. Įvadas. Moralė. Moralės sąvoka. Moralės struktūra. Moralinė sąmonė. Visuomeninė moralės sąmonė. Moraliniai santykiai. Moralės funkcijos. Moralės normos. Moralės normų sankcijos. Verslo moralė. Verslo moralinė atsakomybė. Organizacijos elgsenos priklausomybės. Vertybiniai nuostatai. Pagrindinės organizacijos vertybės. Verslo organizacija ir jos moraliniai standartai. Apklausa: etika ir moralė versle. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.


Taigi su morale susiduriame ne vien kasdieniniame buitiniame gyvenime, bet moralės normos ir vertybės taipogi stipriai įtakoja verslo ir viešųjų organizacijų veiklą.

Šiais laikais norint kurti ir plėtoti sėkmingą verslą yra svarbu atsižvelgti į moralės normas, tiek vidinėje organizacijos aplinkoje, tiek išorinėje. Svarbu palaikyti gerus ir patikimus santykius su verslo partneriais ir klientais. Labai svarbu ypač šiame informaciniame amžiuje kai informacija plinta žaibiškai, pelnyti ir išlaikyti patikimos organizacijos vardą ir įvaizdį.

Tačiau ne visos organizacijos yra sąžiningos ir atsižvelgiančios į moralinius aspektus. Yra ir šiurkščiai paminančios moralines vertybe, dėl pelno gavimo kone bet kokia kaina ir visiškai nežiūrinčios kokią kelia grėsmę ir daro neatitaisomą žalą (pvz., gamtai, teršdami aplinką, orą, vandenį,..).

Moralė iš tiesų yra plati sąvoka, kuri apima ne tik asmenų ar individų asmeninius santykius, bet ji glaudžiai susijusi su visuomene, bendruomene, supančia aplinka, vyraujančiais papročiais ir tradicijomis. Kiekvienu skirtingu atveju ji kinta. Tad nuo aplinkos neatsiejama tampa ir organizacijų elgsenos priklausomybės, jų vertybės, moraliniai standartai ir nuostatai.

  • Etika Referatai
  • 2013 m.
  • Ieva
  • 30 puslapių (28437 žodžiai)
  • Etikos referatai
  • Microsoft Word 228 KB
  • Organizacijos darbuotojų moralinė atsakomybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacijos darbuotojų moralinė atsakomybė. (2013 m. Balandžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/organizacijos-darbuotoju-moraline-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:51