Organizacijos efektyvumo didinimas. Sistema ir sisteminis požiūris


Sisteminis poziuris ekonomikoje. Organizacijos efektyvumas. Sistema organizacijose. Sisteminis požiūris vadyboje. Sisteminis požiūris gamta. Testai sisteminis poziuris ir organizacija. Sisteminis požiūris į organizacijos vadybą. Bertalanffy. Sisteminio poziurio tyrimas. Sisteminės teorijos ištakos.

Įvadas. Klasikinė sisteminė teorija. Sistemos teorijos ištakos. Sistema. Sistemų klasifikavimas. Sisteminis požiūris. Sisteminis filodofinis požiūris. Sisteminis požiūris šiuolaikinėse organizacijose. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra. Darbo tikslas – apžvelgti atsitiktinumų požiūrį vadyboje ir jo taikymo galimybes, siekiant didinti šiuolaikinių organizacijų valdymo efektyvumą.

Sistema ir sisteminidarbo problema - techniškųjų mokslų integracija, techninės informacijos gausa, eksperimentai virtualioje erdvėje suponuoja šiuolaikinio sisteminio projektavimo kriterijus. Gyvenamojo pasaulio veiklos struktūrose sisteminis požiūris įgauna vis realesnį pagrindą, o laisvoji filosofinė mintis jį puoselėja nuo tų laikų, kuriuos siekia rašytiniai šaltiniai. Tik filosofinis sisteminis požiūris sudaro galimybes įvertinti sudėtingų projektavimo procesų kryptis ir padarinius.

Darbo aktualumas – kiekvieną organizacinę veiklą reikia atlikti atsižvelgiant į veiksmų sistemas, padedančias tinkamai įgyvendinti organizacinę veiklą. Iki xx amžiaus vidurio techniniai mokslai buvo išskirstyti į atskirus dalykus, nors juos jungė bendra techninė funkcija. Ją išreikšti, įveikti jos siaurumą mokslininkai mėgino jau nuo xviii amžiaus, tačiau problemų daugiasluoksniškumas, sisteminio požiūrio stoka esant techninės informacijos gausai ir šiandien yra vienas iš aktualiausių klausimų. Inžineriniai mokslai, ypač projektavimo ir konstravimo, grindžiami mašinų detalių ir aparatų žiniomis, medžiaga, atitinkančia konkrečią pramonės kryptį.

Darbo tikslas – apžvelgti atsitiktinumų požiūrį vadyboje ir jo taikymo galimybes, siekiant didinti šdarbo dalykas – sisteminio požiūrio taikymo apibūdinti sisteminio požiūrio teorijos šiuolaikinėms orgateorinis darbo reikšmingumas – mokslinės literatūros pagalba apžvelgti įvairių autorių pateiktas mintis apie sistemą ir sisteminio požiūrio vaidmenį šiuolaikinėse organizacijose, siekiant didinti organizacijųzakarevičius p. (2002, p. 66) pastebi, kad terminą sistema vadybos teorijų tyrinėtojai pradėjo naudoti jau pirminiuose savo darbuose (h. Fayol, f. Rotlisberger). Dažniausiai šis terminas buvo naudojamas, nagrinėjant struktūrų klausimus. Organizacija, kaip visuma, sistemiškai nebuvo analizuojama .

1937 m. Biologas l. Von bertalanffy suformulavo bendrosios sistemų teorijos idėją. Tyrinėdamas gamtą nustatė eilę dėsningumų, kurie vyksta ir negyvosios gamtos, socialiniuose, gamybiniuose objektuose (zakarevičius p. ; 2002, p. 68).

Zakarevičius p. (2002, p. 66), tęsdamas sistemos teorijos ištakas bei sistemos vystymo apžvalgą, pastebi, kad penktojo dešimtmečio antroje pusėje l. Bertalanffy, a. Rappoport, k. Boulding tęsė sistemų tyrimo darbus ir galutinai išdėstė bendrosios sistemų teorijos filosofinius, metodologinius, taikomuosius pagrindus.

  • Microsoft Word 1182 KB
  • 2012 m.
  • 24 puslapiai (5169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Organizacijos efektyvumo didinimas. Sistema ir sisteminis požiūris
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizacijos efektyvumo didinimas. Sistema ir sisteminis požiūris. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-efektyvumo-didinimas-sistema-ir-sisteminis-poziuris.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 23:53
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo