Organizacijos ir jos aplinkos struktūrizavimas referatas


Įvadas. Organizacijos struktūra. Organizacijos tikslai. Organizacijos atstovai. Darbų pasiskirstymas organizacijoje. Organizacijos Technologija. Organizacijos Valdymas. Organizacijos aplinka. Vidinė aplinka. Išorinė aplinka. Aplinkos veiksniai. Išvados. Šaltiniai.


Organizaciją galima traktuoti kaip priemonę tikslui pasiekti. Akivaizdu, jog organizacija yra žmonių grupė, kuriuos sieja bendradarbiavimo ryšiai, bendri interesai ir tikslai. Šiuo požiūriu kiekviena organizacija yra socialinė sistema. Organizacija sujungia žmones, taip leisdama jiems įgyvendinti tikslus, kurių jie nebūtų galėję įgyvendinti veikiant pavieniui.

Kad užduotys vyktų sklandžiai ir žmonės (organizacijos nariai) lengviau ir produktyviau siektų numatytų tikslų yra reikalingas darbų pasidalijimas. Darbo pasidalijimas – tai toks kompleksinis užduoties suskaidymas į sudėtines dalis, kad darbuotojai būtų atsakingi ne už visą užduotį, o tik už atskiras ją sudarančias veiklas. F. Teiloro teigimu, darbas gali būti našus tik tuomet, kai jis organizuotas pagal taisykles, principus, standartus parengtus pagal naujausius mokslo pasiekimus, bei ilgametę praktikos patirtį.

Intensyvioji technologija. Siekiant darbo objektą paversti darbo produktu bendromis organizacijos narių, dažnai itin kvalifikuotų specialistų, pastangomis, nariams intensyviai bendraujant. Tokio tipo technologija taikoma atliekant mokslinius tyrimus, gydant, kuriant filmus ir pan.

Visgi be valdymo kitų komponentų visuma tėra elementų rinkinys. Būtent valdymas nukreipia žmonių pastangas reikiama kryptimi, sukuria naujus santykius tarp elementų ir elementų visumą kartu su jų tarpusavio santykiais paverčia socialine ekonomine sistema, vadinama organizacija. H. Fajolis išskyrė 4 valdymo elementus:

Kontrolė. Tai procesas, užtikrinantis realios ir planuotos veiklos atlikimą. Kontrolė padeda vadovams stebėti savo planavimo, organizavimo ir motyvavimo (vadovavimo) efektyvumą.

Taigi, išsiaiškinus pagrindinius organizacijos elementus galime pastebėti, jog jie visi turi glaudų tarpusavio ryšį, todėl pakitus bent vienam elementui, tai gali turėti įtakos ne tik kitiems elementams ir visai organizacijai, kaip sistemai.

Vidinė aplinka – tai veiksmai organizacijos viduje. Organizacijos vidinėje aplinkoje valdymas įgyja koordinavimo išraišką, kuris priverčia judėti organizacijos išteklius užsibrėžtų tikslų siekimui.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 170 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1630 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Organizacijos ir jos aplinkos struktūrizavimas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Organizacijos ir jos aplinkos struktūrizavimas referatas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-ir-jos-aplinkos-strukturizavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:13
×